Şile otobanındaki trafik terörü meclis gündeminde

Şile otobanındaki trafik terörü meclis gündeminde

İle paylaş:


Şile otobanındaki trafik terörü meclis gündeminde

 

İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Şile otobanındaki trafik terörünü meclis gündemine taşıdı. Öğüt sorularının  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Lütfi Elvan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istedi. Önergede şu ifadelere yer verildi.

İstanbul‘un temel sorunları arasında ulaşımla ilgili olanlar ilk sıralarda yer almaktadır. Kentin en problemi yollarından biri de 2004 yılında yapımına başlanan İstanbul-Şile yoludur. Daha önce de söz konusu yol ile ilgili verdiğim önergelere yanıt alamadığım gibi mevcut sorunlar artarak büyümektedir.

 

1) Karayolları Genel Müdürlüğü veya ilgili birimlere Şile otobanı ile ilgili ulaşan kaç şikayet var mıdır; varsa şikayet sebepleri nelerdir?

 

3) Şile yolunda seyreden kamyon ve tırların trafik terörü yarattığı haberleri sıklıkla kamuoyuna yansımaktadır. Son olarak Çekmeköy Şile Otoyolu üzerinde kontrolden çıkan yabancı plakalı tırın devrilmesi sonucu altında sıkışan sürücünün olay yerinde hayatını kaybetmesi basına yansımıştır. Trafik polisi gerekse jandarma tarafından yeterli denetim yapılmadığı iddiaları doğru mudur? Ard arda yaşanan kazaları dikkate alarak bununla ilgili gerekli araştırmayı yapmayı düşünüyor musunuz?

 

4) Söz konusu yolda 2004 yılında günümüze değin kaçı ölümlü kaçı yaralanmalı ya da maddi hasarlı trafik kazası meydana gelmiştir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*