Sina Koloğlu Onur Akay’ın Duymayan Kalmasın iddiasını doğruladı!

Sina Koloğlu Onur Akay’ın Duymayan Kalmasın iddiasını doğruladı!

İle paylaş:


Onur Akay, Star TV’de yayınlanan Magazin programının yayından kaldırıldığını duyurmuştu.

Sina Koloğlu Onur Akay’ın Duymayan Kalmasın iddiasını doğruladı!Akay yazısında, “Çok önemli bir kaynaktan Star TV’nin yeni müdürünün kararı ile programın kaldırıldığı ise kulağıma gelen ilk sebep oldu. Daha sonra kanal içinden yakın görüştüğüm birine durumu sorduğumda, RTÜK tarafından büyük kanallara yazı gönderildiğini ve hafta içi sabah kuşağında yer alan magazin programlarının yayından kaldırılmasının istendiği bilgisine ulaştım. İki nedenden biri yüzünden program yayından kaldırıldı ancak ikinci neden gerçekten doğru çıkarsa, artık büyük kanallarda sabahları izlediğimiz magazin programları tarih oluyor.” İfadelerini kullanmıştı. Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu ise bugünkü köşesinde Akay’ın ilk iddiasını doğruladı.

İşte Koloğlu’nun yazısı:

Onur Akay, internet sitesinde şöyle yazdı: “RTÜK tarafından büyük kanallara yazı gönderildiğini ve hafta içi sabah kuşağında yer alan magazin programlarının yayından kaldırılmasının istendiği bilgisine ulaştım.” Konu, Star TV’de geçtiğimiz sezon yayınlanan ‘Duymayan Kalmasın’ programıyla ilgili… Kanal, bu programın yayınını bitirmiş. Haber doğru… “RTük, bu tarz programları istemiyor mu?” diye sordum, “Böyle bir yazı yazılması mümkün değil. RTÜK böyle bir yazı yazamaz” yanıtını aldım. Bir ufak örnek…

Teve2, sabah kuşağında magazin programıyla yeni sezona başlıyor. Yani RTÜK’ün böyle bir karar almayacağı bu örnekten de anlaşılıyor. Peki Star TV’de neler oluyor?

Kadın kuşağı geliyor

Star TV cephesinden kendilerine RTÜK’ten böyle bir yazı gelmediğini öğrendim. Magazin programı yapmama kararı almışlar. Peki yerine ne gelecek? “Kadın kuşak programı üzerinde çalışıyoruz” dediler. Yapımın şu an adı ve sunucusu belli değil.”

Daha sonra konu ile ilgili bu sefer Instagram adresinden bir paylaşım ünlü sanatçı Onur Akay, Star TV’nin Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu’na yaşam programı yapmaları için teklif götürdüğünü, ancak ilkinin kabul etmediğini yazdı.

3 KANALDAN TEKLİF ALDILAR!

İşte Onur Akay’ın son paylaşımı:

“Milliyet Gazetesi köşe yazarı Sina Koloğlu, bugünkü köşesinde benim OnurAkayMedya’da yazdığım köşe yazımı doğrulamış. Bana söylenen iki nedenden biri yüzünden program yayından kaldırıldı demiştim. RTÜK yazı göndermemiş, kanal yönetimi magazin programı yapmama kararı almış. Star TV, Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu’na yaşam programı yapmaları için teklif götürmüş ama ikili bu teklifi kabul etmemiş ve yine magazin programı yapmak istiyorlarmış. 3 tane TV kanalından ikiliye teklif gelmiş. Ayrıca Seren Serengil’e, Kanal D’de dört kişi ile magazin programı yapma teklifi de gitmiş, fakat Serengil’in bu teklifi de kabul etmemiş. Serengil ve Semercioğlu, şu an diğer teklifler üzerinde düşünüyorlar.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*