Sinan Akçıl: “Kanıtlasınlar müziği bırakırım”

Sinan Akçıl: "Kanıtlasınlar müziği bırakırım"

İle paylaş:


Sinan Akçıl: "Kanıtlasınlar müziği bırakırım"

Sinan Akçıl: “Kanıtlasınlar müziği bırakırım”

 

“Ayıp Yani” adlı single albümünü müzik marketlere sunan SİNAN AKÇIL, Uçan Kuş TV’de Michael Kuyucu’nun “Müzik Kuşu” adlı  programına konuk oldu.

Sinan Akçıl’ın konuk olduğu program sosyal medyadan çok büyük bir ilgi aldı. Program Twitter’da Sinan Akçıl, Uçan Kuş ve Michael Kuyucu’nun aynı anda trend topic listesine girmesine neden oldu.  Sinan Akçıl programda Eurovision Şarkı Yarışmasına katılmak istediğini bir kez daha yeniledi ve artık dünyaya açılmak istediğini vurguladı. Sinan Akçıl, Michael Kuyucu’ya “YouTube’daki sahte klip tıklanmaları ile ilgili şok bir açıklama yaparken, yakında Özbekistan’ın en popüler yorumcusu ile bir düete imza atacağını söyledi. Sinan Akçıl Demet Akalın’ın yeni albümünde yer alacak bestesinin sözlerini de ilk kez açıkladı.

Kanıtlasınla Müzigi Bırakırım 

Sinan Akçıl, sahte Youtube tıklanma iddiaları ile ilgili şok bir açıklamada bulundu: İnsanları video tıklatmaktan da soğuttular. Bende söylemekten soğudum ‘şu kadar tıkım var’ diye. Ama bir kez daha söylemek istiyorum ki geçenlerde en çok tıklanan ilk on şarkılık liste açıklandı. O listedeki arkadaşlara da kefilim. Şunu kendi adıma söylemek istiyorum, ben değil 50 bin 50 tane 500 tane bile sahte tıklanma olduğuna inanmıyorum. Bunu kanıtlasınlar bir daha müzik yapmayacağım. Kendi şarkılarım için bunu söylüyorum. Bunu ispatlamak isteyen savcılığa gider kanıtlar getirir bana. Sinirleniyorum, insanların emeği ile oynamak bu. Haksız iftiralar bunlar. Benim için değil o listede olan İrem içinde Murat’la Gülşen içinde geçerli bu düşüncem” dedi.  “Yasalar çok kuvvetli bunun cezası hapistir, koskoca Youtube , Google düşümüyor bunu, biz burada sahte tıklanma konularıyla konuşuyoruz” diyerek sahte klip tıklanma iddialarına çok iddialı bir cevap verdi.

Demet Akalın’ın Şarkısının Sözlerini İlk Kez Açıkladı

Sinan Akçıl, Uçan Kuş Michael Kuyucu’ya Demet Akalın’ın yeni albümünde yer alacak “Ders Olsun” adlı bestesinin bu yazın hitinin olacağını söyledi. Akçıl, Demet Akalın’ın yayınlanacak albümünde yer alacak şarkının sözlerini ilk kez Michael Kuyucu’ya açıkladı. “Şarkı çok iddialı, şarkının ismi öyle benim Demet Akalın üzerinden kimseye mesaj yollama amacım yok dedi ve “Ders Olsun” adlı şarkının sözlerini açıkladı. İşte o şarkının sözleri:

 

“Tabi şimdi çok zor benle

Anladın sen imkânsız ne

Sallanıyor bastığın her yer

Hani güzeldi ayrı günler

Sana yanlış bahsetmişler

Dar geliyor gittiğin her yer

Şimdi gelene geçene sor sen üzüle üzüle

Aşkım nerede nerede

Git sen acele acele

Bensiz ecele ecele

Halin gelene geçene

Ders Olsun”

 

Sinan Akçıl bu şarkı ile ilgili “Giderli şarkıların kraliçesine giderli bir şarkı yaptım” açıklamasını yaptı.

 

Düetin İlhamı Demet Akalın’ın Bebeginden Geldi

Sinan Akçıl single albümünde yer alan Demet Akalın düeti “Vazgeçilmezim”in  hikayesini anlatırken bu şarkıyı Demet Akalın’ın bebeğine yazdığını söyledi: “Buhranı bir dönemimdi piyanoya oturdum ve şarkıyı yazdım, sabah altı buçukta bir klarnetçi buldum. Çaldı bitti her şey güneş doğana kadar yaptım. Şarkının ilhamı ise şöyle geldi. Demet’in bebeği Mira beni çok seviyormuş, benim videolarım çıktığında ekranı öpüyormuş. Bu anı bana Demet gösterdi. Kapı şarkısı çalarken Mira beni öpüyordu, bu beni çok etkiledi. “Vazgeçilmezim”i bir insan önce bebeğine söyler dedim, şarkıyı hep Demet’İn söylemesini istedim. Sonra Demet’le buluştuk ve bir bölümünü ben diğer bölümünü Demet seslendirdi. O anki stüdyo görüntülerini çektik ve bir kısa video klip yaptık. Bir stüdyo klibi yaptık. Daha sonra yeni bir video klip çekeceğiz bu şarkıya.

 

Sinan Akçıl’ın verdiği röportaj Twitter ‘da Trend Topic listesine girdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michael Kuyucu’nun Hazırlayıp Sundugu “Müzik Kuşu”

Her Pazar Saat 13:15’de Canlı Yayında UÇAN KUŞ TV’de

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*