Sinema filmi çekimlerinde genç oyuncuya taciz skandalı!

Share

Film çekimleri için Güre’de bir otelde konaklayan genç oyuncuya taciz iddiası.

Tuncay Akça, Toygun Ateş ve Sedat Payas gibi oyuncuların yer aldığı ‘Fırıncı Murtaza’ isimli filmin çekimlerinde, ekibin konakladığı otelin müdür yardımcısı tarafından filmde rol alan genç oyuncu Tuanna Ahmed’e tacizde bulunulduğu iddia edildi. Olay yerine çok yakın olan Akçay’daki yazlık evinde olan ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, skandal olayı araştırarak konu ile ilgili bir yazı yazdı.

FİLM EKİBİ OTELDEN DE KOVULMUŞ!

Müdür yardımcısının genç kıza attığı mesajlara da ulaşarak yayınlayan Onur Akay, “Fırıncı Murtaza’ isimli bir köy komedisi olan sinema filminin çekimleri, Balıkesir’in Edremit İlçesi Akçay sahilinde ve Kızılkeçili Köyü’nde gerçekleştirildi. Çekimler sırasında film ekibi Güre Mahallesi’nde bulunan bir apart otelde konakladı ve otelin müdür yardımcısı tarafından genç oyuncu Tuanna Ahmed’e tacizde bulunulduğu iddia edildi. Bende olay yerine çok yakın olan Akçay’daki yazlık evimde olduğum için bu skandal olayı araştırdım. Daha öncede 2016 yapımı korku filmi Kabr-i Cin: Mühür’de rol alan ve Halil Ergün’de öğrencisi olan Gürcistan’lı 27 yaşındaki oyuncu Tuanna Ahmed’e, mesajla başlayan tacizi fiziksel taciz izlemiş ve müdür yardımcısı karşılık bulmayınca, tüm film ekibi konakladıkları otelden de kovulmuş.” ifadelerini kullandı.

Akay, olayı şöyle anlattı:

“Otelin müdür yardımcı önce Tuanna Ahmed’in telefonuna mesaj atmış, “Odaya gelme şansın var mı? 401’deyim.” yazmış. Tuanna ise, “Hayır gelmem! Buyurun siz aşağıya gelin ekip olarak oturalım.” demiş.  Daha sonra aşağıya inerek ekibin masasına oturan müdür yardımcısı, yorgunluktan masada uyuya kalan Tuanna’nın yanağını okşamaya başlayınca, genç oyuncu sinirlenerek masayı terk etmiş. Tüm ekibin şahit olduğu olay sonrası taciz yetmezmiş gibi, 18 gündür o otelde konaklayan ekibin çekimleri tamamlamak için 3 gün daha konaklaması gerekirken, skandal olay sonrası otelden apar topar kovulmuşlar. Film ekibi daha sonra Güre’de bulunan başka bir otele geçmiş ve 3 Ağustos 2019 Cumartesi gecesi çekimleri tamamlamışlar. Sinema filminin ekibi, tüm sorumlular hakkında yasal işlem başlatmaya hazırlanıyor.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*