Şişli Adalar için karıştı

Şişli Adalar için karıştı,İşte Adalar Bağımsız Meclis Adayları,Adalar Belediye Başkan Yardımcısı istifa etti!
Share

Şişli Adalar için karıştı,İşte Adalar Bağımsız Meclis Adayları,Adalar Belediye Başkan Yardımcısı istifa etti!

Şişli Adalar için karıştı

Borç batağındaki Şişli Belediyesi Belediye Başkanı İnönü, kendini unutup Adalar’ı kurtarmaya soyundu. Meclis toplantısında İnönü’nün bu talebi büyük kaos yarattı.

ERCAN ÖZTÜRK 

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, üniversitelerde okuyan başarılı Şişlili öğrencilerin bursları kesen, belediyeye gelen çok sayıda haciz kararlarına rağmen CHP’li Adalar Belediyesi’ne yardım etmek istemesi tartışmalara neden oldu.

TALEBE BÜYÜK TEPKİ

Arabasıyla bile hacizli olan İnönü’nün kendi belediyesinin sorunlarını unutup kardeş belediyeyi kurtarmak istemesine başta AK Partili meclis üyeleri olmak üzere CHP’li üyeler de tepki gösterdi. Türkiye’nin en borçlu beledisi olan Şişli’de olaylar bununla sınırlı değil. Belediyenin devletin birçok kurumuna ve firmasına  borçlu olduğu biliniyor. İnönü’nün makam arabasında bile haciz var!

1 milyon 603 bin TL İbb’den ödeme!

Konuyla ilgili konuşan AK Parti Meclis Üyesi Çetin Akgül “Kendi borcumuz varken kardeş belediyeye yardım edilmesi ciddi sıkıntı. İBB Adalar Belediyesi’ne de 1 milyon 603 bin lira yardım etti” dedi. CHP Meclis Üyesi Muharrem Çatalkaya da AK Partili Meclis Üyelerin eleştirileri karşısında İBB’nin borçları olduğunu iddia etti. Bu karşılık veren İBB Meclis üyesi Adnan Yılmaz “Gelirlerin %97’sini gerçekleştiren, giderlerinin %97’sini karşılayan bir bütçeye sahip Büyükşehirden bahsediyorsunuz” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*