Skype’de Türkçe dil desteği neden yok?

İle paylaş:


skypede-turkce-dil-destegi-neden-yok-21210

 

Microsoft’un MSN Messenger yerine aktif olarak kullanıma soktuğu ve özellikle ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılan Skype, İOS için Türkçe dil desteği çıkartmaması türk kullanıcıları çileden çıkarttı.

CEZAYİR DİLİ BİLE VAR AMA TÜRKÇE YOK

Skype ekibinin 10 mart günü İOS için piyasaya sunduğu yeni güncelleme de, Ukrayna Rusçası, Rumence ve Cezayirce dil desteğinin gelmesi ve Türkçe’nin gelmemesi, İOS kullanan türk kullanıcılarını çılgına döndürdü. Migmedya.com ekibinin yaptığı araştırmalar neticesinde Microsoft’ta binlerce mail gönderen kullanıcılar olduğu öğrenildi.

APPLE STORE’DA BİNLERCE MESAJ ATILDI

Özellikle İOS mağazası olan Apple Store’da ingilizce ve türkçe olarak binlerce mesaj gönderen türk kullanıcıları dikkate almayan Microsoft ekibine tepki çığ gibi büyüyor.

Windows 10 için Türkiye piyasasında büyük beklentiler içinde olan Microsoft için türk kullanıcılar tarafından her an büyük bir sürpriz gelebilir. Nitekim bütün İOS kullanıcılar, Microsoft’ta karşı büyük tavır almış durumdalar ve Türkiye’de yaklaşık 9 Milyon İOS kullanıcısı var. Bunların en az 3 Milyonu Skype uygulamasını kullandığı tahmin ediliyor.

skype-ios-tepki-migmedya-6 skype-ios-tepki-migmedya-2 skype-ios-tepki-migmedya-3 skype-ios-tepki-migmedya-4

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*