Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

İle paylaş:


Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesi açıldı

Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi EAH’nde Acil Servis ve Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesinin Açılış Töreni

Birliğimize bağlı Sağlık Tesislerimizden Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servis ve Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesinin açılışı 04/06/2015 tarihinde; İstanbul İli Beyoğlu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Güven Bektemür, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan, Sağlık Bakanlığı Saha Koordinatörü Uz. Dr. Ergün Karahallı, İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, Tıbbi, İdari ve Mali Başkanlarımız, Hastane Yönetim Ekibi, Birliğimize Bağlı Sağlık Tesislerimizin yöneticileri ve sağlık çalışanlarının da katılımıyla yapılan tören ile gerçekleştirildi.

Bugün Süreyyapaşa’nın tarihi başarılarla dolu bir okul ve ekol olma özelliği ile filmlerde, gönüllerde, camiada yer etmiş bir kurumun daha da gelişmesi adına yapacağımız açılış için bir araya gelmiş bulunmaktayız diyerek açılış konuşmasında sözlerine başlayan, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan; “Süreyyapaşa ile ilgili anılarımız ne kadar güzelse; umutlarımız, hedeflerimiz de o derece büyük ve güzel, inşallah çok güzel fiziki ortamlarda hem çalışanlarımızın çok memnun olduğu kendisini konforlu hissettiği, hem de hizmet alanların aynı şekilde bu duyguyu tattığı bir ortamı hep birlikte beraberce yaşarız” diyerek devam etti. Açılış konuşmalarının ardından solunumsal yoğun bakım ünitesi ve acil servis açılış kurdelaları kesildi.

Birliğimize bağlı Sağlık Tesislerimizden Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde; 29 Mart 2001 tarihinde 6 yatak ile hizmet vermeye başlayan Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesi Aralık 2007 yılında 20 yatak kapasitesine ulaşmış, değişen mevzuatlar çerçevesinde eklenen izolasyon odaları ile 2014 yılında 23 yatağa çıkarılmıştır.

Artan ihtiyaç dikkate alınarak ilave 34 yataklı II. Düzey Yoğun Bakım Ünitesi kurularak 28 Mayıs 2015 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından tescil edilmiştir. Hastanemiz Solunumsal Yoğun Bakım Ünitesinin 1 Haziran 2015 tarihinden itibaren 57 yatak ile tam kapasite hizmet vermeye başlamıştır. Solunumsal Yoğun Bakım Ünitemizde yedi gün 24 saat Yoğun Bakım Uzmanlık belgeli 3 doçent ve 4 başasistan hekim kadrosu ile hasta bakımı ve eğitimi verilmektedir.

Birliğimize bağlı Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Yoğun Bakım Uzmanlık belgesi alan göğüs hastalıkları doçent hekimlerimiz tarafından 2013 yılından itibaren Yoğun Bakım Yan dal eğitimi verilmektedir. Kurulduğu 2001 yılından günümüze kadar 200’e yakın göğüs hastalıkları hekimine yoğun bakım ve mekanik ventilasyon eğitimi verilmiştir. Ayrıca Yoğun Bakım Hemşireliği sertifikasyon merkezi olarak hastanemizde 2013 yılında hemşirelere yönelik eğitim ve uygulamalı kurslar verilmeye başlanmıştır.

Hasta hizmet kalitesi arttırmak ve çalışma koşullarını iyileştirmek için acil servisimizde yenileme çalışmaları yapılarak yeniden hizmet verilmeye başlanmıştır.

İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*