TAKIMI KURUN,DESTEK BİZDEN

TAKIMI KURUN,DESTEK BİZDEN,DUDEF DURAĞAN’A TOKİ’DEN 300 KONUT İSTEDİ,DUDEF SİNOP DURAĞAN PETROLÜNÜ ARAŞTIRIYORDUDEF DURAĞAN ALTINI SORDU,DUDEF SİNOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE SESLENDİ,DUDEF YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ
Share

TAKIMI KURUN,DESTEK BİZDEN,DUDEF DURAĞAN’A TOKİ’DEN 300 KONUT İSTEDİ,DUDEF SİNOP DURAĞAN PETROLÜNÜ ARAŞTIRIYORDUDEF DURAĞAN ALTINI SORDU,DUDEF SİNOP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜNE SESLENDİ,DUDEF YENİ YÖNETİMİNİ SEÇTİ

 

TAKIMI KURUN,DESTEK BİZDEN

 

İstanbul’da yaşayan Sinop Durağanlılar tarafından kurulup Durağanlıların birliğinin simgesi niteliğinde kurumu DUDEF(Durağanlılar Federasyonu)Yönetim Kurulu ,Durağan’ın Tekir Yaylası ve Dütmen Dağı eteklerinde bulunan köylerinde geleneksel olarak atasporumuz güreşin yapıldığı hususuna değinilerek,pahalı futbol yatırımlarından sa ata sporumuz güreşe ilgi duyulması halinde daha verimli sonuç elde edileceğini belirterek Sinop Valiliğinden Tekir Yaylası YBO ve Çerçiler YBO’ya güreş takımı kurmasını isteyerek, takımların kurulması halinde malzeme desteği sağlayacaklarını açıkladılar. DUDEF Genel Başkanı Mustafa YAMANOĞLU artık ata sporumuza gereken önemi vererek ülke ve dünya çapında güreşçiler çıkaralım derken Sinop Valiliğine yeni atanan Yavuz Selim KÖŞGER’e hitaben   DUDEF Yönetim Kurulu adına yazdıkları yazısında

“Sayın Valim. Öncelikle ilimize hoş geldiniz der ve yeni görevinizde başarılar dileriz. Sinop ili Durağan ilçesine bağlı Tekir Yaylası havalisi köylerimiz( Alpuğan, Kuz, Kaplangı, Yeşilyurt, Aşağıalınca vd.) ile Dütmen havalisi (Kirencik, Akçaalan, Emirtolu, Kuzuluk, Çamlıca, Kılçaslan, Gölgerişi, Beyardıç vd.) köylerimizde ata sporumuz güreş çok sevilmektedir. Yaylalarımızda yazın çocuklar futbol oynamak yerine güreş tutmaktadırlar.

Gençlerimizin ve ailelerinin ata sporumuz güreşe karşı sevgisi ve ilgisi ortadayken bugüne kadar bu konuda hiçbir çalışma yapılmamış olup, ata sporumuz güreş ilçemizde adeta kaderine terk edilmiştir.

İlçemize bağlı özellikle bu köylerimizde okuyan çocuklarımızdan güreş sporuna yeteneği olanların okuduğu Tekir Yaylası YBO ve Çerçileri YBO okullarında güreş takımı kurulması, bu okullara güreş sporunu bilen Beden Eğitimi hocası yada güreş antrenörü görevlendirilmesi durumunda 3 yıl içinde Türkiye çapında, 5 yıl içinde Avrupa çapında, 7 içinde dünya çapında güreş alanında başarılara imza atılacağına inanıyoruz.

Bu konuda Valiliğinizin talimatlarıyla gerekli inceleme ve çalışmaların başlatılması,bahsettiğimiz konular hakkında hazırlanacak gerçekçi rapor ışığında güreş takımı alt yapısının kurulması ve bu çalışmalarla ata sporumuz dediğimiz ama hiç ilgilenmediğimiz güreşe sahip çıkarken eğitim almış, genlerinde güreşin sevgisi atan başarılı sporcularımızla ilçemizin,ilimizin ve nihayetinde ülkemizin adının duyurulmasını istiyoruz.

İstanbul’da yaşayan Durağanlıların kurduğu DUDEF(Durağanlılar Federasyonu) olarak bizler ilçemizde kurulacak güreş takımının malzeme ihtiyaçlarını karşılama konusunda tüm desteği vereceğimizi beyan ediyoruz. Konuyla ilgili çalışmalarınızın ve cevabi yazınızı bekliyor,çalışmalarınızda üstün başarılar diliyoruz.

” Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*