Taksim’de eylem yok, polis var

Taksim'de eylem yok, polis var
Share

Taksim'de eylem yok, polis var

 

Taksim’de eylem yok, polis var

 


Taksim’de tansiyon yükseldi Gezi Parkı’nı kapatan polisin her sokakta yer alması esnafın tepkisine neden oldu. 19.30’dan itibaren eylem yapmaya çalışanlara müdahale başladı. Polisin İstiklal Caddesi’nde bekleyişi sürüyor.

 
Sosyal medyada yayılan ve Taksim’e 1 milyon kişinin çağrıldığı belirtilen açıklama nedeniyle polis geniş önlem aldı. Saat 19.30 sıralarında İstiklal Caddesi’nde toplanan az sayıda gruba polis müdahale etti. Müdahalenin ardından eylemler sona ererken polisin caddedeki bekleyişi sürüyor. Zaman zaman vatandaşla polis arasında gerginlikler yaşanıyor.

 
GEZİ’DE GÖZALTI

Taksim’de 19.00’dan itibaren Gezi Parkı’na girmek isteyen vatandaşları polis geri çevirdi. Serkan Çelik adlı bir genç, parkın kapatılmasını protesto etmek için Gezi Parkı’nın çevresinde güvenlik önlemi alan polisin önünde oturma eylemi yaptı. Bunun üzerine polis, gencin yanına gelerek kimliğini istedi. Daha sonra yanında getirdiği çantası kontrol edilen genç, gözaltına alınarak Taksim Meydanı’nda bekleyen polis aracına götürüldü. Polisin Gezi Parkı ve çevresinde güvenlik önlemi devam ediyor.

ESNAF TEPKİLİ

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi, Sıraselviler gibi çevredeki bölgelerde polisin yoğun önlem almasına tepki gösteren bölge esnafı ise bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Radikal.com.tr‘ye ulaşan bilgilere göre “her yerde polis bulunmasının yarattığı tedirginliğe” tepki olarak tüm mekanlarda kepenk indirmeyi ve bu gece ‘Taksim’i kapatmayı’ da değerlendiren esnaf son olarak ‘hayatı normalleştirmeye gayret etme’ kararı aldı. (Radikal.com.tr / DHA-Zeki GÜNAL)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*