Tarhan CHP’den istifa etti

Tarhan CHP'den istifa etti

Tarhan CHP’den istifa etti

 

CHP Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Tarhan yaptığı açıklamada, “Büyük umutlarla geldiğim CHP’den istifa ediyorum” dedi.

Açıklama şöyle;

“Ülkemizin içinde bulunduğu savaş tehlikesini de içeren koşullar nedeniyle çocuklarımızın geleceği açısından olağanüstü önem kazanan 2015 genel seçimleri öncesi partide demokrasinin işletilmesi, seçim yenilgileri ve özellikle de cumhurbaşkanlığını ilk turda iktidara teslim eden hatalardan dersler çıkartılıp, ciddiyetle yol haritası çizilmesi için yaptığım çağrıyı görmezden gelerek, kurultayı bir koltuk kapma yarışına çeviren; Kurucusunun büyük fedakarlıklarla inşa ettiği devletin yıkılıp, diktiği ağaçların sökülüp, yerine, adına ‘ak’ denilen ucube sarayda somutlaşan otoriter bir devletin kurulması girişimini ve cumhuriyetin köşkünün, hanedan sarayına dönüştürülmesini sessizce izleyen; Türkiye’nin iç ve dış tehditlerle karşı karşıya olduğu, iş ve terör cinayetleri ile sarsıldığı bu çok kritik dönemde sorumsuz çağrılar, tutarsız tezkere söylemleri, belirsiz politikalar ile halkımızın duyarlılıklarından kopuk muhalefet anlayışında ısrar edeceği anlaşılan CHP yönetiminin olası vahim tercihlerini değiştiremeyeceğimi anladığımdan, iktidar umudu da hedefi de bulunmayan yanlış ve zayıf politikaların parçası olmamak için büyük umutlarla geldiğim CHP’ den istifa ediyorum.”

 

Kılıçdaroğlu’dan ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın CHP’den istifasıyla ilgili, “Sağlık olsun. Daha metni okumadım” demekle yetindi.

 
Partisinin 3 gün sürecek kampı için Antalya’ya gelen CHP Genel Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, havalimanında basın mensuplarının sorusu üzerine Ankara Milletvekili Tarhan’ın istifasını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, “Sağlık olsun. Daha metni okumadım” demekle yetindi.

Kılıçdaroğlu daha sonra otele geçti.

 

Tarhan’ın istifasına bir yorum da Tekin’den

 

Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın CHP’den istifasına partiden yorumlar gelmeye devam ediyor.
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin Hürriyet’e yaptığı kısa açıklamada, “istifa tek taraflı bir müessesedir” dedi. İstifanın demokratik bir hak olduğunu da vurgulayan Tekin, “hayırlı olsun” demekle yetindi.

CHP’de istifaların devamı gelecek mi?

 
Cumhuriyet Halk Partisi lideri Kılıçdaroğlu’nun düzenlediği Antalya kampı, şoke eden bir gelişmeyle başladı. Antalya’daki kampın başladığı ilk saatlerde gelen Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın partisinden istifa ettiği haberi, vekillerde soğuk duş etkisi yarattı. Bu haberin ardından, gözler Genel Başkan’a yönelik muhalif açıklamalarıyla öne çıkan diğer milletvekillerine çevrildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz