Taşdelen Mesire Alanı Meclis’e taşındı

Taşdelen Mesire Alanı Meclis'e taşındı

İle paylaş:


Taşdelen Mesire Alanı Meclis'e taşındı

Taşdelen Mesire Alanı Meclis’e taşındı

İSTANBUL’UN EN ÖNEMLİ MESİRE ALANLARINDAN TAŞDELEN İLE İLGİLİ ŞİKAYETLER MECLİS GÜNDEMİNDE

 

İstanbul Çekmeköy’de bulunan ve bölgenin en önemli mesire yerlerinden olması sebebiyle binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Taşdelen Mesire Alanı Meclis’e taşındı. Nedeni ise geçen yıllara göre artan yüksek giriş ücretleri ve vatandaşların şikayetleri.

 

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, işletmesi Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nden özel bir firmaya Taşdelen mesire alanı ile ilgili kendisine ulaşan sorunları dile getirdi.

Mesire alanının ne zamandır özel bir şirket tarafından işletildiğini ve işletme hakkının ne kadar süreyle verildiğini soran Öğüt, şahıs başı 4, otomobil başı 13 TL olan giriş ücretindeki yüksek artışın sebebini sordu.

 

“Asgari ücretin 945 TL olduğu düşünüldüğünde, mevcut giriş fiyatların bir aile için yüksek olduğunu düşünüyor musunuz?” diyen CHP’li Öğüt, “Söz konusu işletmede otopark ve tuvaletlerden sorumlu kimsenin bulunmadığı, temizlik sıkıntısı yaşandığı dile getirilmektedir. Bu konuya ivedilikle bir çözüm bulunması ve denetim yapılması planlanmakta mıdır?” sorusunu yöneltti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*