logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Tehlike arz eden üst geçitler Meclis’te

Tehlike arz eden üst geçitler Meclis'te

 

CHP’Lİ ÖĞÜT TEHLİKE ARZ EDEN ÜST GEÇİTLERİ BAKAN ALA’YA SORDU

 

ÖĞÜT: İSTANBUL’DA ÜST GEÇİTLER NE SIKLIKLA BAKIM ONARIMDAN GEÇMEKTEDİR?

 

CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, İstanbul’da tehlike arz eden üst geçitleri Meclis gündemine taşıyarak, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle önerge verdi.

 

Üst geçitlerin birçoğunun eskimiş ve bakımsız halde olduğu için yaya ve araç güvenliğini tehdit ettiğini, özellikle geçitlere asılan reklam panoların fırtınalı hava şartlarında yaya ve sürücülerin hayatını tehlikeye attığını ifade eden Öğüt, daha yakın geçmişte de bunun bir örneğinin yaşandığını, bir reklam afişinin trafikte seyreden bir aracın üstüne düştüğünü belirtti.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda kaç üst geçit olduğunu soran CHP’li Öğüt, “Bu üst geçitlerin sorumluluğu hangi müdürlüktedir?” dedi.

 

Üst geçitlerin kontrol ve bakımları kim tarafından ne sıklıkla yapıldığını da soran Öğüt, önergesinde ayrıca şu soruları yöneltti:

 

– Halihazırda devam eden kaç adet üstgeçit bakım ve onarım çalışması vardır ve hangileridir?

– Yukarıda bahsi geçen kaza ve diğer örnekleri göz önüne bulundurulduğunda üstgeçitlerdeki reklam panoları ile ilgili bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak yanıtlanması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul milletvekili

 

İstanbul’da birçok üst geçit eskimiş ve bakımsız halde olduğu için yaya ve araç güvenliğini tehdit etmektedir. Aynı şekilde üst geçitlere asılan reklam panoların da fırtınalı hava şartlarında yayaların ve sürücülerin hayatını tehlikeye atmaktadır. Daha yakın geçmişte Şile –Üsküdar yönünde bir reklam afişi fırtına sebebiyle yerinden çıkmış seyir halindeki aracın üstüne düşmesi neticesinde üzerine düştüğü aracın sürücüsünde ufak sıyrıklar meydana gelmiştir. Bu ve benzeri kazalar zaman zaman kamuoyuna yansımaktadır.

Konu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’ CHP’li Üyesi Servet Baylan tarafından da dile getirilmiş Sayın Kadir Topbaş’ın yanıtlaması istemiyle önerge vermiştir.

 

Bu bağlamda;

 

  • İBB sorumluluğunda kaç üst geçit vardır? Bu üst geçitlerin sorumluluğu hangi müdürlüktedir?
  • Üst geçitlerin kontrol ve bakımları kim tarafından ne sıklıkla yapılmaktadır?
  • Halihazırda devam eden kaç adet üstgeçit bakım ve onarım çalışması vardır ve hangileridir?
  • Yukarıda bahsi geçen kaza ve diğer örnekleri göz önüne bulundurulduğunda üstgeçitlerdeki reklam panoları ile ilgili bir düzenleme yapılması düşünülmekte midir?

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?