Tekâmül dinamiği

Tekâmül dinamiği

İle paylaş:


Tekâmül dinamiğiTekâmül acıların ve hastalıkların olduğu noktadan acı ve rahatsızlıkların olmadığı hale bir harekettir. Sağlığa doğru bir akıştır. Tekâmül karmaşıktan sadeye doğru bur dinamiktir. Ama önce karmaşayı görmek ve temizlemek gerekir.

Ondan sonra sade olan bulunur. Siz kendi içsel karmaşanızı temizlemelisiniz. Nedir bu karmaşa? Korku karmaşası. İnsan sürekli bir şeylerden korkuyor.

Bir insan iki şeyin olmamasından korkuyor: Birincisi, istediği şeyi elde edememekten ve ikincisi, sahip olduğu şeyleri kaybetmekten. Bu korkular bitmiyor ve korku Tekâmülü engelleyen bir şeydir. Korkan insan tekâmül edemez, çünkü korku felç edicidir.

Tüm korkular illüzyonun sonucudur ve bu illüzyonu siz yarattınız. Çünkü bir şeyleri arzuluyorsunuz ve bu arzular korkulara neden oluyor. Bu korkulardan arınmak için gerçekten kim olduğunuzu bulmalısınız.

İşte kendini bulmaktır tekâmül. Herkes bir şeyler arıyor. Siz de arayarak buralara kadar geldiniz ama aslında o arama dürtüsü kendini bulma arzusundan geliyor.  Bu arzu içgüdüseldir. Sen içinin içinde biliyorsun ki, bir şeyi bulunca huzura ulaşacaksın.

Nedir o şey? O sensin. Sen kendini bulmaya çalışıyorsun. Yani her şey kendini bulmakla ilgilidir. Sen kendini bulunca huzur başlar, korkusuzluk başlar, tekâmül başlar. Spiritüel evrim orada başlar: Kendini bulunca başlar!

Bu içe dönüşle mümkündür içe dönüşün doğru adresi de  Orijinal Yoga Sistemini düzenli uygulayarak yapılabilir.

ALINTI: AKİF MANAF TEKÂMÜL NEDİR VE NASIL TEKÂMÜL EDİLİR? KİTABI.

Bu kitap Dünyada ilk ve tek Tekâmülü anlatan ve Tekâmül yolunda insanlığa ışık tutan bir başyapıttır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*