Tekne battı 20 den fazla ölü var

Tekne battı 20 den fazla ölü var

 

Tekne battı 20 den fazla ölü var

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, teknede 40’a yakın kişi bulunuyordu

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz çıkışı Rumeli Feneri açıklarında bir tekne battı. 10 kişinin cesedine ulaşılırken, teknede 40’a yakın kişinin bulunduğu öne sürüldü. Kurtarma çalışmalarına katılan Kaptan Ali Saruhan, “Ölenlerin çoğu çocuk. Rüzgar çok kötü etkiliyor. Tekne küçük bir tekne bildiğiniz sandal. İçine 40 kişi koymuşlar. Dehşeti görüyoruz. Denizde çocuk cesetleri görüyoruz” dedi.

Alınan bilgiye göre, kaçakları taşıdığı ileri sürülen bir tekne, Rumeli Feneri’nin 4 kilometre açıklarında alabora oldu.

Ters dönen teknede ölenlerin olduğu, şu ana kadar 3 kişinin ise kurtulduğu öğrenildi.Kazanın ardından bölgeye giden Kıyı Emniyeti ve Sahil Güvenlik ekipleri kurtarma çalışmalarını başlattı.Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, teknede 40’a yakın kişi bulunuyordu.

Arama-kurtarma çalışmalarının sürüyor.

‘Ölenlerin çoğu çocuk’

Kurtarma çalışmalarına katılan Kaptan Ali Saruhan faciayı şu sözlerle anlattı:

“Balıkçılar da kurtarma çalışmalarına katılıyor. Telsizlerden anonslar yapılıyor. Ölenlerin çoğu çocuklar. Rüzgar çok kötü etkiliyor. Tekne küçük bir tekne bildiğiniz sandal. İçine 40 kişi koymuşlar. Dehşeti görüyoruz. Denizde çocuk cesetleri görüyoruz. Çocuklardan birinin cenazesi gemimizde, sanırım Afrika kökenli. Burada dehşet yaşanıyor.”

Ayrıntılar geliyor…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz