DOLAR 7,8895
EURO 9,4125
ALTIN 458,762
BIST 1342,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16°C
Az Bulutlu

TEKZİP

27.04.2020
A+
A-

26 Nisan 2020 tarihinde gazetenizde müvekkilim Ali Ercan AKPOLAT’ın şahsına yönelik tamamen gerçek dışı haberlere yer verilmiştir.

Büyükada’nın ortasına ‘gecekondu restoran ‘ başlıklı haberinizde müvekkilim ile ilgili mesnetsiz ve gerçek dışı içerikler paylaşılmış, bahse konu yer için müvekkilim Ali Ercan Akpolat tarafından illegal çalışmalar yapıldığı, siyasi gücünü kullanarak çetrefilli işleri alıp yandaşlarına, köylülerine verdiği gibi tamamen gerçekdışı, doğru olmayan bilgiler paylaşılmıştır.

Hayatını Cumhuriyet Halk partisine adamış biri olan müvekkilim ile ilgili gazetenizde çıkmış haberlerin hiç biri doğru değildir. Yazınızda geçen yer ile ilgili olarak müvekkilimin hiçbir tasarrufu ve girişimi olmamıştır.

Söz konusu yazı, gerçek dışı bir takım iddialar öne sürerek kamuoyunu yanıltmakta ve bu nedenle maddi gerçeklik ile hiçbir surette bağdaşmamaktadır. 

Basın özgürlüğü bir yönüyle halkı ilgilendiren haber ve görüşleri iletme özgürlüğü ise diğer yönüyle de halkın bu bilgi ve görüşleri alma hakkıdır. Ancak bu tekzip metnine konu yazı bakımından basın özgürlüğünden yahut haber alma hakkından bahsetmek mümkün değildir. Çünkü bahsi geçen bu yazı tamamen gerçek dışı olup bu haliyle kamuoyunun yararına yahut bilgisine konu teşkil edebilecek nitelikte değildir. Mezkûr yazı temelden yoksun, ispata muhtaç ve muğlâk ifadelerle kamuoyunu yanıltma ve müvekkilimin itibarını ağır bir şekilde sarsma amacı gütmektedir. Kısaca yukarıda bahsi geçen konuyla ilgili gazetenizde yazılanların tümü gerçek dışı ve halkı yanıltıcı nitelikte olduğundan, gerçek durumun kamuoyu ile paylaşılması, gerçeğin doğru bir şekilde ortaya konulması zarureti hâsıl olduğundan aydınlatıcı nitelikteki bu metin kaleme alınmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

                                                            Ali Ercan AKPOLAT Vekili

                                                               Av. Hasan GÖLCEK    

YORUMLAR
  1. andrea dorya dedi ki:

    Eeeeee! Sonra. Hani savcılığa suç duyurusu? Eğer siz bu yazıyı yayınlayan gazeteyi ve kişiyi mahkemeye vermezseniz olduğu gibi kabul ediyorsunuz demektir. Yoksa yukarıdaki ortaokul düzeyinde yazılmış bir tekzip yazısıyla sıyrılabileceğinizi mi sanıyorsunuz? Eğer işi mahkemeye taşıyamıyorsanız karşı tarafın elinde sağlam kanıtlar var demektir.

  2. pavyon dedi ki:

    Büyükada sahilinde yapılan kaçak restoran ile olan ilgisinin ortaya çıkması üzerine yaşadığı panikle alacele belediye meclis üyesi avukat muzo’nun ortağına tekzip yayınlatan ilçe başkanı Ercan’ın icraatlarını kısaca derlemek gerekir.Lise terk iken kendini lise mezunu,liseden sonradan mezun olmadan üniversite mezunu olarak tanıtmayı seven,her fırsatta adanın deniz altını deniz üstünden daha iyi bildiğini söyleyen , CHP’nin Adalarda ilçe binasına gelen giden olmadığı zamanlarda kirasını tahsil edemediği bahanesi ile parti ilçe binasından tahliye eden,2009 döneminde farsağın tetikçiliğini yaparak görevde olduğu başkan yardımcılığı zamanında tüm pis işlerle ilgili evraklarda adı imzası var iken,belediye imkanlarını kullanarak kendi çevresine ,amcası ve babasına kaçak işler paslaması ,belediye aracı ile müşteri gezdirerek emlakçılık yapması üzerine farsak tarafından kapının önüne konulan Ercan,Atilla döneminde ablasının Büyükada vapur iskelesi içindeki dükkanı kanunlara aykırı olarak gasp etmesi ve vapur iskelesinin tüm çevresine kaçak tezgahlar açarak palazlandı.2019 seçimleri arifesinde şimdiki başkanın aday gösterilmesi üzerine tepki olarak istifa eden ilçe yönetiminin yerine tombaladan ilçe başkanı olması üzerine, daha önceden saat meydanındaki kilise dükkanlarını Ercan’ın tefecilik yaptığı dönemde ercan’a kaptıran,daha sonra kanlı bıçaklı olan hemşerisi karasu’yu yönetimine alan,karasunun çınardaki yerine kaçak inşaat yapması üzerine hemen yönetimden çıkaran,şimdilerde burgazdaki mahmut amcası ile burgazdaki milli emlak ve vakıf arazilerindeki gecekonduları hava parası ile satan ,(zaten bu burgazda bir mahmuttur gidiyor yıllardan beri öğretmenevini sömüren Mahmut hoca,başkan yardımcılığı döneminde ve halen devam eden süreçte burgazdaki kaçak inşaat işlerinden nemalananmaktadır.) bu yerlerde izinsiz kaçak inşaatlar yapılmasına yol veren,Büyükşehirin kazanılması sonrası adada görev yapan büyükşehir zabıtasını her an ayağına çağırarak şu kişi burada tezgah açacak,şu adamın tezgahı kapatılacak diye emirler yağdıran,kendi kaçak binasını sahile kadar büyüterek cafe,otel vs. yapan,şimdilerde maltepede belediye meclis üyesi olan ablasının pavyon maceraları adada dilden dile dolaşan Ercan ,ilk defa bir yaptığı iş gazete tarafından ifşa edilince eli ayağına dolaştı.gerçi gazete haberi çok önemli değil herkes biliyorki bu kaçak yer içkili restoran olarak çalıştırılacak,avukat muza belediyenin kestiği cezayı adliyede sümen altı ettirecek vs.vs.
    Bu arada mahalle yanarken orospu saçını tararmış hesabı normal zamanda makamına bile gelmeyen ,belediye ile ilgili tüm işlere Fransız kalan erdem ,pandemi çıktığından beri hergün sokakta ve belediye sosyal medya hesapları online yayında, yanında üzerinde güneş batmayan mikrop mimarın meclise paraşüt ile gönderdiği fıçıcı meclis üyesi ve Ercan la beraber birde belediyenin deniz ambulansına kaza yaptıran sakallı danışmanı,sokağa çıkmanın yasak olduğu zaman dilimlerinde hadi belediye başkanı hesapta kamu görevi yapıyor bu fıçıcı ,Ercan ve sakallı danışman ne vasıfla geziyorlar. Yaklaşık 6 aydan beri belediye internet sitesinde encümen kararları yayınlanmıyor. Normalde 10 gün içinde yayınlanması gerekiyor ama nerede? Her haberi çıkan yere mühür yaptık diyorlar da sonradan yine eskisi gibi dosyalar temizlenmesin.Burgazda yukarıda ,kınalıda Süryani kuyumcunun yerinde neler yapıldığı ortada,Büyükada da sahilde kat atanlar,tepeköyde tamamen binayı değiştirenler belli,büyükadanın arkasında sit alanında faaliyetler tam gaz devam ediyor.Bu işlere de yeni kurallar getirmişler.Bazı kaçak inşaatları nalbur meclis üyesinin akrabaları yapıyor.Diğer iş yapanlarda her türlü malzemeyi bu nalburdan almak zorunda kural bu kadar basit.Adliyedeki pandemi süresi bitince bayağı bir suç duyurusu çıkacağa benziyor.