‘Teröre demokrasi olmaz’

‘Teröre demokrasi olmaz’

İle paylaş:


Vatan Partisi İstanbul 1.Bölge milletvekili adayları seçim çalışmalarına dün de Kartal’da devam etti.

‘Teröre demokrasi olmaz’

1.Bölge milletvekili adayları Şule Perinçek, Fatoş Güden, Uğurcan Yardımoğlu, Altan Tüfekçi, Enes Esatoğlu’nun durakları Kartal’dı. Adaylar önce Kartal Cemevi Vakfı’nı ziyaret etti. Kartal basının seslerinden Kartal Gazetesi’nde gazetecilerle bir araya gelen heyet program esnaf ziyaretleriyle tamamladı.

‘ÜRETİRSEK, BAŞI DİK YAŞAYABİLİRİZ’

Günün ilk programında Kartal Cemevi Vakfı’na giden heyet, burada Kartal Cemevi üyeleri ve Başkan Selami Sarıtaş’la görüştü. Sarıtaş cemevlerinin ibadethane olarak kabul edilmemesine vurgu yaptı. Ülkenin üstündeki kara bulutların dağılacağına, meclisin gençleşeceğine inandığını belirten Sarıtaş milletvekili adaylarının meclise girdikten sonra hassasiyetlerinin göz önünde bulundurulmasını istedi. Laiklik için temel taşımızdır diyen Perinçek, laikliğin cumhuriyet kültürü için değerinden bahsetti. Konuşmasında üretimin önemine de vurgu yapan Perinçek şunları söyledi: “Türkiye’de can güvenliği meselesi var. Bağımsız bir vatan toprağına ihtiyacımız var. Üretirsek, başı dik yaşayabiliriz. Beraber seferberlik başlatıp yeniden üretmeliyiz. Cumhuriyetin değerlerine geri dönülmeli. Eğitimini garantiye almayan bir ülkenin geleceği olmaz. Eğitim sistemi deneme tahtası gibi oldu. Kitaplardan Atatürk’ü çıkartmaya çalışıyorlar. Biz kitaplarımıza Atatürk ilkelerini yeniden koyacağız.”

Günün 2.durağında adaylar Kartal Gazetesi’ne konuk oldu. Ziyarette yerel basının önemine vurgu yapıldı. Kartal Gazetesi İmtiyaz Sahibi Vural Dağtekin Vatan Partisi kadrolarının mücadelesine vurgu yaparak, “Çok inançlı ve azimlisiniz, yola çıkışınız takdire şayan.” dedi. Kartal Gazetesi’nde yapılan görüşmede “Teröre demokrasi olmaz. HDP iktidarda olanların ayıbıdır. Bu partiyi terör örgütünün kolu olarak görüp kapatmıyorsanız siz o partiyi kullanıyorsunuz.” denildi.

Heyet görüşmelerin ardından programı esnaf ziyaretleriyle sonlandırdı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*