logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Bostancı Escort

Tıbbi sekreterlerin isyanı bir kez daha TBMM gündeminde

Tıbbi sekreterlerin isyanı bir kez daha TBMM gündeminde

Tıbbi sekreterlerin isyanı bir kez daha TBMM gündeminde

 

Tıbbi sekreterlerin istihdam sıkıntısı yeniden gündeme geldi. Daha önceleri de tıbbi sekreterlerin sorunlarının araştırılması için komisyon kurulmasını öneren ve soru önergesi veren CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, bu kez de Meclis Genel Kurulu’nda aynı sıkıntıları dile getirdi.

 

Türkiye’de iş hayatındaki sayısız sorunlardan birinin de sektöre yönelik eğitim almış kişilerin istihdamı ile ilgili olduğunu ifade eden Öğüt, tıbbi sekreterlerin genç yaşta büyük emekler vererek altı yıllık bir eğitim aldıklarını ancak kamuya alınmalarının çok zor olduğunu ifade etti.

 

Geçtiğimiz yıl Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan bu mağduriyeti yaşayanlara kadro açılması konusunda rica da bulunduğunu ancak herhangi bir gelişme yaşanmadığını belirten CHP’li Öğüt, “ Bu arkadaşlarımızın feryatlarını dinlemekte yarar var” dedi.

 

Öğüt, “Tıbbi sekreter olarak ya normal lise mezunu arkadaşlar kullanılıyor yahut da oradaki hemşireler bu görevi yapıyor. Bu hemşirelerimiz -eğitim almamış, lise mezunu arkadaşlarımız- bu doktor yazışmalarını yaparken birçok yanlışlıklar yapıyorlar, bu da kamuoyuna çok olumsuz yansıyor. Hastaların ciddi sağlığıyla oynanıyor, raporlar doğru yazılmıyor, atlanmalar oluyor. O yüzden, tıbbi sekreterlerin sesini burada bir daha duyurmak istiyorum” diye konuştu.

 

 

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi
Genel Kurul Tutanağı 24. Dönem 5. Yasama Yılı 14. Birleşim 13/Kasım /2014 Perşembe

 

 

KADİR GÖKMEN ÖĞÜT (İstanbul) – Teşekkür ederim Sayın Başkanım.

Sayın Bakanım -geçen sene de dile getirmiştik- Türkiye’de çok ciddi sayıda tıbbi sekreterler sorunu var. Bu arkadaşlarımız genç yaşta büyük emekler vererek altı yıllık bir eğitim alıyorlar ve bu arkadaşlarımızın maalesef kamuya alınmaları çok zor oluyor. Bunlara kadro açılması konusunda geçen sene de bir soru önergesi vermiştim, bir de size de rica etmiştim ama herhangi bir gelişme olmadı. Feryat ediyorlar. Hakikaten bu arkadaşlarımızın feryatlarını dinlemekte yarar var. Çünkü şöyle de bir sıkıntı var: Biliyorsunuz, tıbbi sekreter olarak ya normal lise mezunu arkadaşlar kullanılıyor yahut da oradaki hemşireler bu görevi yapıyor. Bu hemşirelerimiz -eğitim almamış, lise mezunu arkadaşlarımız- bu doktor yazışmalarını yaparken birçok yanlışlıklar yapıyorlar, bu da kamuoyuna çok olumsuz yansıyor. Hastaların ciddi sağlığıyla oynanıyor, raporlar doğru yazılmıyor, atlanmalar oluyor. O yüzden, tıbbi sekreterlerin sesini burada bir daha duyurmak istiyorum.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?