DOLAR 7,8449
EURO 9,4002
ALTIN 447,315
BIST 1328,73
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14°C
Yağışlı

Tır Dorseli Burger King’i Ak Parti Adalar Belediye Meclis üyesi getirmiş!

16.09.2020
A+
A-

Büyükada Gülistan Caddesine koyulan Tır Dorseli Burger King tartışması büyüyor!

Tır Dorseli Burger Kink'i Ak Parti Adalar Belediye Meclis üyesi getirmiş!

Büyükada’da 1/4 hissesi FETÖ’den yurt dışına kaçtığı iddia edilen Ömer Faruk Berksan, 1/4 hissesi Ada Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Halim Bulutoğlu, 1/4 hissesi Ada Vakfı Başkan Yardımcısı Teoman Göral, 1/4 hissesi Aykut Mutlu’ya ait olan 21 ada 13 pafta 5-29 parselde ticari faaliyetlerde bulunan Tır Dorseli Burger King tartışması büyüyor.

Hatırlanacağı üzere bahse konu yer ile ilgili şikayet üzerine yapılan incelemede İSSER Gıda ve Turizm İşletmeleri Ticaret ve Limited Şirketi’nin yetkilisi Ak Parti Adalar Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş tarafından işletilen Burger King ve bu şirkete ait Tır Dorsesinin Maliye arazisine tecavüz ettiği ayrıca eski eser tescilli binanın bodrum katında asma katlı dükkanın onaylı projesine göre cephe düzeninde farklılıklar olduğu, alt kattan asma kata çıkan merdivenin yanının değiştirilerek döner merdiven yapıldığı, alçıpan iki duvar oluşturulduğu, mutfak bölümünü oluşturan bölme duvarın kaldırılmış olduğu ve asma katın arka tarafında ahşap bölme duvar kullanılarak oluşturulduğu ayrıca asma katlı dükkanın kiracısı tarafından Milli Emlak mülkiyetindeki kamu malı olan yere izinsiz tecavüz edilerek Burger King konteyneri koyulmuş olduğu anlaşılarak tutanak tutulmuştu.

Maliye hazinesine tecavüz eden Ak Parti Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş

Adalar Belediyesi’nin şikayet üzerine yaptığı incelemede tutanak tutmasından sonra hiç bir işlem yapılmayan, ticari faaliyetlerine devam eden yer için bu sefer Adalar Kaymakamlığına şikayette bulunuldu. Hiç bir işlem yapılmamasının sebebinin İsmail Hakkı Durmuş’un Adalar Belediyesi Meclis Üyesi olması sebebiyle buradaki konumunu kullanarak Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik ile beraber hareket ettiği gelen iddialar arasında.

Adalar Kaymakamlığı ise şikayete konu olan yer üzerinde yaptığı inceleme, bahse konu yerin yan komşusu F.T’nin şikayetinde, bahse konu yerin yan tarafındaki pastanenin sahibi olduğu, anlaşmazlık konusu Burger King konteynerinin pastanenin bitişiğinde hazine arazisine konulduğu, yerin yol olarak kullandığını belirtmiş. Tır Dorsesinin (Burger King) ise İsser Gıda ve Turizm İşletmeleri Ticaret ve Limited Şirketi İsmail Hakkı Durmuş’un hazine adına kayıtlı taşınmaza konteyner konulmak suretiyle tecavüzde bulunduğu tespit edilmiş.

Adalar Kaymakamlığı ise Kaymakam Dr. Mustafa Ayhan imzalı kararında, Büyükada Yalı Mah. maliye hâzinesine, İsser Gıda ve Turizm İşletmeleri Ticaret ve Limited Şirketi yetkilisi İsmail Hakkı DURMUŞ tarafından konteyner konulmak suretiyle yapılan TECAVÜZÜN MEN’ine ve söz konusu taşınmazın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığına infazen teslimine karar verdi.

YORUMLAR
  1. Andrea Dorya 2 dedi ki:

    AKP CHP adalarda ayrı bir ittifak kurmuş. Ne Cumhur, ne millet bunun adı Rant ittifakı.

  2. BELEDİYE MECLİS ÜYESİ Mİ MECLİS ÜYESİNİN BELEDİYESİ Mİ ? dedi ki:

    Haberde adı geçen meclis üyesi Belediye meclis üyesi midir? yoksa belediye bu meclis üyesinin belediyesi midir? bu konuya bir açıklık getirmek lazım .Yaklaşık 1.5 yıldan beri mevcut belediye görevde bu meclis üyesinin bu ilk işi değil diğer işlerini sümen altından halletti ilk defa ifşa oldu.Bunu da belediye halleder.Ne bir ceza kesilir ne bir yaptırım uygulanır.Hatta bu işteki ifşadan dolayı meclis üyesinin zararı bile karşılanır.