Tokatlı Sanayici ve İşadamları Derneği bir ilke imza attı

Tokatlı Sanayici ve İşadamları Derneği bir ilke imza attı

İle paylaş:


Tokatlı Sanayici ve İşadamları Derneği bir ilke imza attı

Tokatlı Sanayici ve İşadamları Derneği bir ilke imza attı

 

Tokatlı Sanayici ve İşadamları Derneği bir ilke imza atarak İstanbul Ekonomi Zirvesi’ni gerçekleştirdi. Wyndham Grand Levent Otel’de yapılan zirvede birçok siyasetçi, bürokrat, STK yöneticileri ve işadamları yer aldı. 

TOSİAD tarafından Tokat’tan 7 Tepe’ye, 7 Tepe’den 7 Kıta’ya temasıyla gerçekleştirilen 2015 İstanbul Ekonomi Zirvesi’ne birbirinden önemli isim katıldı. Zirvenin açılış konuşmasını TOSİAD Genel Başkanı Dursun Bayram ve TOSİAD İstanbul Şube Başkanı Baki Toraman yaptı. İstanbul Ekonomi Zirvesi’nde AKP İstanbul Milletvekili Harun Karaca, AKP İstanbul Milletvekili Gürsoy Erol, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, MHP İstanbul İl Başkanı M. Bülent Karataş, Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu, İşadamı Hüseyin Samut ve daha birçok önemli isim yer aldı. Genel merkezi Ankara’da bulunan TOSİAD’ın, 600 bin Tokatlının yaşadığı İstanbul’da gerçekleştirdiği ve ülke ve dünya ekonomisinin değerlendirildiği zirvede, Tokat’ın 6 Bin Yıllık Tarihi hakkında da bilgilendirme ve değerlendirmeler yer aldı. Ekonomiden ülke kalkınmasına, 2015 genel seçimlerinden maliyeye kadar birçok konunun ele alındığı zirvede son 12 yılda yaşanan ekonomik kazançlar ve kayıplar konuşmacılar tarafından ele alındı.

Birçok ekonomi zirvesi ve toplantılarına özel olarak davet edilen İşadamı Hüseyin Samut, daha önce Türkiye’nin Davos’u niteliği taşıyan Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ardından TOSİAD tarafından gerçekleştirilen İstanbul Ekonomi Zirvesi’nin ülke ekonomisine ve kalkınmaya pozitif sinerji yaratacağını belirtti. Bu ve benzer zirvelerin ekonomik birlik ve farkındalığa da fayda sağlayacağını belirten Samut, zirveyi düzenleyen TOSİAD Genel Başkanı Dursun Bayram ve İstanbul Şube Başkanı Baki Toraman’a teşekkür etti.

Öte yandan zirvenin yapıldığı Wyndham Grand Levent Otel salonunda MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru ve Prof. Dr. Seyhan Erdoğdu ile aynı masada oturan Hüseyin Samut, sürekli notlar alarak karşılıklı bilgi ve fikir alışverişinde bulundu.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*