Topkapı Şifresi kitabından

Topkapı Şifresi kitabından

İle paylaş:


Topkapı Şifresi kitabından

 


Vali bey yan dönerek onlara doğru konuşmaya başladı.

“Demet Hanım bütün olanları anlattı. Fatihcanhan gerekli kişilerle görüştüm. Gerçekten bir oyun içindeyiz. Oyunun aslının ne olduğunu bilmiyoruz. Emniyet müdürü olan arkadaşımız bizim çok yakınımızdır. Aile dostumuzdur. Ruzi’yi kendi öz kızı gibi sever. Bütün bunların yanı sıra iyi bir emniyetçidir. Haksızlığa pirim vermez. Babası suçlu olsa hakkında gerekli işlemi yapabilecek bir düşünce yapısındadır.

Haksız yere gelişen olayların hemen kokusunu alır ve üzerine üzerine gider. Ben ve Demet gelişen olayları anlattığımızda, ‘Yok, bu kadar basit olamaz’ demişti. Bir bildiği olmalı aynı zamanda. Şimdi benim sizden isteğim bütün olanları anlatmanızdır.

Bu gece önemli… Necati Müdür’ün dediğine göre hareket edeceğiz. Ne kadar masum olsanız da maalesef kızımız da, siz de suçlularla birlikte bir macera yaşamış ve polise gitmemişsiniz. Bir yaralıya tanık olmuşsunuz, bir şeylerin ters gittiği bu kadar aşikâr iken hiçbir şey yapmadan, kimseye bir şey söylemeden sessiz kalmışsınız.

Bu maalesef ikinizi de suçlu durumuna düşürüyor.

Demet Hanım’la konuştuk haklı ve haksız taraflarından adilane bakmaya çalıştık. Biraz işimiz zor olacak. En büyük şansımız adamın ölmemiş olması…”

Fatihcanhan, “Durumu nasılmış?” diye sordu.

“Ağır.”

“Nerede?”

“Devlet koruması altında… Aslında çok da bilgi sahibi değilim. Biz de şimdi sizinle birlikte birçok şeyi öğreneceğiz.” Diyen Vali Bey konuşmasını bitirdikten sonra ön tarafa döndü.

 

Bir süre kimse konuşmadı. Fatihcanhan’ın yanında, dalgınca yan taraftan Ankara’nın caddelerine, binalara bakan güzel kıza baktı. Ne kadar farklı biriydi. Bu zamana kadar birçok kadın tanımıştı. Hiçbiri Ruzi gibi değildi. Bu kız asildi, bu o kadar belliydi ki. Farklı biriydi. Bütün bunların yanı sıra bilgiliydi. Ses tonu, konuşma şekli aslında insanı hiç sıkmıyordu. Birinin bu kadar konuşmasına tahammül edemezken, onun konuşmaları ona keyifli geliyordu. Akıllı, şakacı, bilgili… Çok ama çok güzel… Bir ilah gibiydi. Kaliteli bir ailesi vardı. Bütün artılar sanki bu güzel kızda toplanmıştı. Hoşgörüsü fazlaydı.

Bu bile müthiş bir karakterdi. Şımarık değildi. Biraz önce Vali Beyle konuşurken çok sıkılmıştı. Oysa Ruzi’yi düşünmek, ona bakmak ona çok iyi geliyordu. Bu kadar sıkışık bir durumda bile onun ne kadar iyi bir aşçı olduğunu düşünüyorsa, bu güzellikten ne kadar nasibini aldığını anlıyordu. Fatihcanhan hâlâ ona bakarken Ruzi başını çevirdi, dünyaya bedel güzellikteki gözleri ile Fatihcanhan’a baktı. Bu bakış bile genç adamın kalp atışlarının artmasına sebep olmuştu. Ruzi yavaşça uzandı onun elini tuttu. Gülümsedi.

 

Gizemli Takip

Topkapı Şifresi kitabından

Nazan Şara Şatana hakkında 219 makale
Nazan Şara Şatana:Türk yazar Eğitim hayatından sonra Günaydın Gazetesi’nde gazeteci olarak iş hayatına başlayan Şatana,Adliye,Meclis,TRT,Magazin,Adliye,Merhaba ve Haftanın Sesi gazetelerinde ve bir çok ajansta muhabir olarak görev yaptı.1989 yılında Turizm sektörüne geçti.1989-1990 yıllarında “Ayışı tesislerinde (Kemer,Antalya)müdür yardımcısı ve kontrol amirliği görevinde bulundu.1990-1991 yıllarında “Bela Kara Elmas Hotel’de(“Side”Antalya)Genel Müdür yardımcılığı yaptı.1991-2001 yıllarında “Majesty Hotels & Resorts Clup Tuana Park’da”(Fethiye) Odalar Bölümü Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl görevini sürdürdü.2002-2006 yılları arasında ise “Majesty Hotels & Resorts Kemer Beach Hotel’de”(Göynük/Kemer) Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2007 yılında “Nisos Hotel Varuna”(“Belek”/Antalya) Genel Müdür olarak görev yaptı.2008 yılında “Bilem Higt Class Hotel’in (Antalya) Genel Müdürlüğünü yaptı.Ürgüp-Bodrum-Marmaris’de otel açılışlarında görevli olarak bulundu.Almanya’da sık ve uzun süreler bulundu.”Adriyatik”ve “Cote d’Azur”sahil otellerinde,Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Amerika’da otel ve araştırma gezilerinde bulundu.Dünya’nın bir çok ülkesinde,turizm-tarih mitoloji kitapları için araştırmalar yaptı.Turizm Bakanlığı Yöneticilerinin Yöneticisi seminer (toplu çalışma)sertifika belgesi aldı.TGRT’de yayınlanan Evlat TV Filmi ve yine bir çok kanalda yayınlanmış kısa TV filmleri yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok gazetede köşe yazarlığı,haber,ropörtaj dallarında çalışmalarını sürdürmekte.Bir çok internet sitesinde köşe yazılarını yazmaya devam etmektedir.Yazarlığının yanında şiir de yazmakta olup 1000 nin üzerinde eseri vardır.Ayrıca profesyonel olarak yağlı boya resim çalışmaları da mevcut olup birçok turizm hizmeti veren firmaların duvarlarında eserleri yer almaktadır. 2013 Avrupa kalite yılın yazarı ödülünü aldı. KİTAPLARI: Asar Şamil ve Rus Terzi(2006) Havada Kekik Kokusu Vardı(2007) Otek I,Uzun Bir Gece(2007) Şarkın Modern Gelini Şehribahar(2008) Zeus’un Aşkları(2009) Hekim Ali Süavi Efendi(2009) Herkül-Herakles’in kadınları Otel II,Kapadokya-Beyaz Atlar Ülkesi(2009) Belkıs-Yağmur Şimdi Yağacak(2011) Esir Türk Kızları-Osmanlı Perisi(2011)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*