Toplum Yararına Çalışma Programı kime çalışıyor!

Toplum Yararına Çalışma Programı kime çalışıyor!

İle paylaş:


Toplum Yararına Çalışma Programı kime çalışıyor!

Toplum Yararına Çalışma Programı kime çalışıyor!

 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut TANAL; 2015 senesinde seçim öncesi Orman Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından yürütülen “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde 500 ila 4 bin arasında personel alındığı, bu personellerin işe gitmeyerek Şanlıurfa’nın semtlerinde AKP için oy topladığı iddialarını Meclis’te gündeme getirdi.

Tanal; “Toplum Yararına Çalışma Programı” adı altında “Devlet İmkanları ile AKP Yararına Çalışılıyor” ise bu durum Anayasa ve yasalara aykırıdır. Demokratik bir ülkede hükümet partisinin tüm Devlet kaynaklarını kendi çıkarı için kullanması doğru değildir ve er ya da geç bunun hesabı sorulacaktır.” dedi. Tanal; Bakan Veysel Eroğlu’na verdiği soru önergesinde aşağıdaki sorulara yer verdi;

1-      2015 senesinde Orman Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından yürütülen “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde kaç kişi işe alınmıştır?

2-      Bu kişiler ne zaman işe alınmışlardır?

3-      Söz konusu kişilerin sayısının 500 ila 4 bin arası olduğu iddiaları doğru mudur?

4-      İşe alınan bu kişilerin “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde işe alındıkları halde bu işlerine hiç gitmedikleri ancak maaş almaya devam ettikleri iddiaları doğru mudur?

5-      Hiç işe gitmediği halde Devlet’ten maaş alan bu şahısların Şanlıurfa ilimizin semtlerinde AKP adına oy istedikleri ve seçim çalışmaları yaptıkları iddiaları doğru mudur?

6-      Sorumlular hakkında Bakanlığınızca herhangi bir tahkikat başlatılmış mıdır?

7-      Tahkikat başlatılmadı ise sebepleri nelerdir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*