Toron Karacaoğlu vefat etti

Toron Karacaoğlu vefat etti

İle paylaş:


Toron Karacaoğlu’nun vefat etti. Ses sanatçısı Onur Akay, usta oyuncu Toron Karacaoğlu’nun vefat ettiğini duyurdu.

Toron Karacaoğlu vefat ettiFelaket Tellalı Onur Akay’dan bayramda da acı haber geldi. Altınoluk’ta tatil yapan ünlü sanatçı Onur Akay, Türk tiyatrosunun usta oyuncularından Toron Karacaoğlu’nun, Altınoluk’taki evinde vefat ettiğini duyurdu. Akay, “Türk Tiyatrosu bir ustayı, Toron Karacaoğlu’nu kaybetti. Cüneyt Arkın dâhil olmak üzere, çok sayıda oyuncuyu sinemada seslendirdi. Unutulmayacak değerli oyuncumuz, Zeki Müren‘le aynı okulda ortaokulda okumuştu. Altınoluk’taki evinde vefat eden usta tiyatro, sinema ve seslendirme sanatçısı Toron Karacaoğlu’na, Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

ALTINOLUK’TA TOPRAĞA VERİLECEK!

Cenaze bilgilerini de paylaşan ünlü sanatçı Onur Akay, “Karacaoğlu, Cuma günü öğle namazını müteakip Altınoluk’ta toprağa verilecek.” dedi.

TORON KARACAOĞLU KİMDİR?

Toron Karacaoğlu, 20 Ağustos 1931 tarihinde Bursa, Mudanya’da doğdu. 3 sene İstanbul Belediye Konservatuarı’nda eğitim aldı. Askerliğini yapıp geldikten sonra 1954 yılında Şehir Tiyatroları sınavını kazanıp bu kurumun kadrolu oyuncusu oldu. Sinemaya dublaj ile başladı. Hem tiyatro, hem seslendirme, hem radyo çalışmalarını birlikte yürüttü. Sinema ve dizi filmlerde oynamanın yanı sıra dublaj çalışmaları da yapan Toron Karacaoğlu, çoğunlukla Malkoçoğlu ve Kara Murat serisi gibi filmlerde Cüneyt Arkın‘ı seslendirdi ve çok sayıda tiyatro, dizi ve sinemada rol aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*