‘TUBA AĞACI’ sergisi açıldı

‘TUBA AĞACI’ sergisi açıldı,Tuba Ağacı 10 Mart’ta Galeri/MİZ’de açılıyor

İle paylaş:


‘TUBA AĞACI’ sergisi açıldı,Tuba Ağacı 10 Mart’ta Galeri/MİZ’de açılıyor

 


ÜNLÜ İSİMLER TUĞBA ÖNDER DEMİRCİOĞLU’NU ‘TUBA AĞACI’ ADLI SERGİSİNDE YALNIZ BIRAKMADILAR

 

Seramik ve heykel sanatçısı Tuba Önder Demircioğlu’nun

 8’nci kişisel sergisi Galeri/MİZ’de açıldı

 

Post-modern sembolizmi barındıran seramik heykelleri ile tanınan Tuba Önder Demircioğlu’nun “Tuba Ağacı” isimli kişisel sergisi Galeri/MİZ’de sanatseverlerle buluştu.

 

Önceki akşam açılışı gerçekleştirilen sergiye, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri katıldılar.

Sergiye katılanlar arasında ‘Gönül İşleri’ dizisinin Tibet’i Kaan Yılmaz, ‘Avrupa Yakası’ ve ‘Alemin Kralı’ dizileriyle hafızalara kazınan Ececan Gümeci, oyuncular Sema Atalay, Müge Akyamaç, cemiyet dünyasının ünlü isimlerinden, Begüm Gazioğlu, Ayşegül Arayıcı, Özge Argüder, İsmail – Nadya Koçak, Maide Kurttepeli ve gazeteci yazar Veysel Boğatepe katıldı.  

 

 

Tuba Önder Demircioğlu’nun üzerine çalışmayı sevdiği “dansçılar” ve “savaşçılar” temalarını kapsayan sergide  dansçılar manevi dünyayı temsil ederken, savaşçı heykelleri ise sanatçı için materyalist ve maddi dünyanın göstergesi. Sanatçı, heykellerindeki tüm bu düşüncelerinin ‘Tuba Ağacı’nda vücuda geldiğini söylüyor.

 

Kökleri Cennet’te olan ‘Tuba Ağacı’ yüce bir ağaç!

 

Tuba Önder Demircioğlu; “Tuba Ağacı, tüm cenneti gölgeleyen ve tüm meyveleri üzerinde barındıran, kökleri havada (cennette) dalları aşağıda, yüce bir ağaç olarak tasvir edilmektedir. Bu manevi ağacın dalları vasıtasıyla maddi ve manevi, yaşama dair her şey dünyaya yani bize ulaştırılmaktadır. Bizler bu dünyada bu dallardan hangisine tutunursak, bu dalların bizleri o yönde götüreceğine inanılır. İşte bu inanış sergimin içeriğini oluşturuyor.” dedi.

 

Sanatının 20’nci yılında “Çamura bulaşan bu sevdadan kopamaz” diyen Demircioğlu, büyük boyutlu seramik eserlerinin yanı sıra porselen heykelleriyle de tanınıyor. Kanatlı sufileri, savaşçı suskunlarıyla Tuba Önder Demircioğlu sergisi 31 Mart tarihine kadar Galeri/Miz’de görülebilecek.


Galeri/Miz

Hüsrev Gerede Cad. Deniz Apt.

No:64 Teşvikiye-İstanbul

0212 241 76 66

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*