Tunceli’de yasak kalktı,Yüksekova’da 6 gözaltı

Tunceli'de yasak kalktı,Yüksekova'da 6 gözaltı

Tunceli’de yasak kalktı,Yüksekova’da 6 gözaltı

 

Yüksekova saldırısında 6 gözaltı

HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde dün 1’i jandarma uzman çavuş, 2’si janadrma er olmak üzere 3 askeri şehit edenlerin yakalanması için operasyonlar sürdürülürken, 6 kişi gözaltına alındı.

İlçenin en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi’nde dün saat 16.00 sıralarında Uzman Çavuş Ramazan Gülle, jandarma er Ramazan Köse ve jandarma er Yunus Yılmaz’ı şehit eden kişilerin yakalanması için polis geniş çaplı soruşturma başlattı.

Yapılan çalışmalar sonucu dün gece Yeşildere Mahallesi’nde seyir halinde bulunan bir otomobil durdurularak arama yapıldı. Kimlik kontrollerinin ardından, otomobilde bulunan M.K., E.K., İ.B. gözaltına alındı.

Bu sabaha karşı Yeşildere ve Güngür mahallelerinde belirlenen bazı evlere yapılan baskınlarda ise şüpheliler M.A.A., O.B. ve B.A. gözaltına alındı. Gözaltına alınan toplam 6 kişinin sorguları sürüyor

Tunceli’de giriş çıkış yasağı Kaldırıldı

TUNCELİ’de Pülümür Vadisi içinde yaptırılan PKK Mezarlığı’nın açılışı nedeniyle valiliğin önerisi, İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile dün kent merkezi ile ilçelere getirilen giriş çıkış yasağı kaldırıldı. DHA’ya göre Tunceli’ye getirilen giriş-çıkış yasağı saat 20.00 itibariyle kaldırıldı.

Tunceli’de dün PKK mezarlığının açılışı yapılacağı gerekçesiyle kent merkezi ve ilçelere İçişleri Bakanlığı tarafından getirilen giriş- çıkış yasağı bugün de sürdü. Yasak akşam saat 20.00’da kaldırıldı.

Kentte bugün öğle saatlerinde Sanat Sokak üzerinde toplanan yaklaşık bin kişilik grup, Tunceli -Erzincan karayolu güzergahındaki, Pülümür Vadisi içinde bulunan Alacak Köyü sınırları içinde yaptırılan ve çeşitli tarihlerde güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmalarda ölen PKK’lıların gömüldüğü mezarlığa gitmek için yürüyüşe geçti.

SICAK BÖLGEDEN KARELER

Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Bul ve DBP İl Başkanı Ergin Doğru, emniyet yetkilileriyle görüşerek mezarlığa gitmek için izin istedi. Emniyet yetkilileri de, yasağın İçişleri Bakanlığı kararı olduğu belirtilerek, yasağın henüz devam ettiği bu yüzden mezarlığa gitmelerine izin veremeyeceklerini iletti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz