Turan Hançerli’den #ALSiçinacıyıhisset kampanyasına destek

Turan Hançerli’den #ALSiçinacıyıhisset kampanyasına destek

İle paylaş:


2014 yılında Amerika’da başlatılan ve tüm dünyaya yayılan #icebucketchalleng (Buz kovası) kampanyası ile ALS hastalığına dikkat çekilmişti. Bu kampanya Türkiye’de de oldukça ilgi görmüş ve pek çok ünlü tarafından da desteklenmişti.

Turan Hançerli’den #ALSiçinacıyıhisset kampanyasına destek

 

Bu yıl ise ALS hastalığı hakkında farkındalık oluşturabilmek amacıyla #ALSPepperChallenge (#ALSiçinacıyıhisset) kampanyası başlatıldı.

ALS farkındalık ayı olması nedeniyle Beylikdüzü Belediyesi’nin katkılarıyla ALS-MNH Derneği ve Evde Bakım Derneği tarafından ‘ALS Hastalığı Farkındalık Semineri’ düzenlendi.

Seminere katılanlar arasından bulunan CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı engelli Av. Turan Hançerli ALS hastalığına dikkat çekmek için düzenlenen “Hot pepper challenge for ALS” (ALS farkındalığı için acı biber kampanyası)’na destek verdi.

Sahnede acı biber yiyen Av. Turan Hançerli, CHP İstanbul Milletvekilleri Ali Şeker, Engin Altay ve Onursal Adıgüzel’e meydan okuyarak acı biber yemeye davet etti.

Turan Hançerli’nin meydan okuduğu bu isimler ya acı biber yiyerek başkalarına meydan okuyacak ya da ALS-MNH Derneği’ne 100 TL bağış yapacak.

Toplanan bağışlar, bir önceki kampanyada olduğu gibi, ALS hastalarının yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla kullanılacak. Türkiye’nin her yerinde ALS ile yaşamaya çalışan ailelere jeneratör, karyola, havalı yatak, akülü tekerlekli sandalye, çeşitli tıbbi malzemeler yollanması sağlanacak.

 

Turan Hançerli; CHP seçim bildirgesiyle engellilerin ALS Hastaları dahil, tüm engellilerin kampanya kapsamında sağlanan desteklerin devlet tarafından koşulsuz şartsız ve ücretsiz karşılanması hükmünün olduğunu dile getirdi.

CHP iktidarında engellilerin tedavi, araç, gereç ve yaşam kalitesini arttıran ihtiyaçlar için kampanya yapılmak zorunda kalınmayacağının altını çizdi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*