Turgut Okyay, İşçi Partisi’ne üye oldu.

Turgut Okyay, İşçi Partisi'ne üye oldu.

İle paylaş:


Turgut Okyay, İşçi Partisi'ne üye oldu.

VATAN İÇİN BİRLEŞTİK

Abdullah Öcalan’ı yargılayan hakim, Yargıtay Onursal Üyesi

Turgut Okyay, İşçi Partisi’ne üye oldu.

 

Bugün İşçi Partisi Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile Turgut Okyay İşçi Partisi’ne katıldı. İşçi Partisi Genel Başkanı İşçi Partisi, Genel Başkan Yardımcısı Em. Alb. Hasan Atilla Uğur ve Yargıtay Onursal Üyesi Turgut Okyay’ın konuşma yaptığı toplantıya pek çok parti üyesi ve basın mensubu katıldı.

Konuşmasında Türkiye’nin en büyük ihtiyacının yargı reformu olduğunu vurgulayan Perinçek, “Bu reformu ancak güvenilir kadrolarla yapabiliriz. Turgut Okyay, önümüzdeki dönem Milli Hükümet’te yargı sistemini kurabilmek için bugün İşçi Partisi’ne üye oluyor” dedi.

1960-1964 yılları arasında Ankara Hukuk Fakültesi’nde sınıf arkadaşı olduklarını belirten Perinçek, “Turgut Okyay sınıfımızın en başarılılarındandı. Güvenimiz tamdır. O’na güvenle yargıyı teslim edebilirsiniz” diyerek zamanında Turgut Okyay’ın kendisini de yargıladığını ekledi.

Türk Yargısını Dünya Vitrinine Çıkardık

“Abdullah Öcalan’ı nasıl yargıladınız?” sorusuna üzerine Okyay yargılamayı anlattı: “770 basın kuruluşu izledi ve incir çekirdeği kadar kusur bulamadılar. Biz örnek bir yargılama yaptık. Türk yargısını Dünya vitrinine çıkardık. İmralı’da Hasan Atilla Uğur ile birlikteydik. Vatan görevi yapıyorduk. Şimdi de vatan görevi için İşçi Partisi’nde birlikteyiz.”

Toplantının ardından Turgut Okyay’a rozetini takan Doğu Perinçek tüm yurtseverleri İşçi Partisi’nin 15 Şubat’ta Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştireceği Olağanüstü Genel Kurultay’a çağırdı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*