Türkiye komedi oskarları Eylül’de start alıyor

Türkiye komedi oskarları Eylül'de start alıyor

İle paylaş:


Türkiye komedi oskarları Eylül'de start alıyor

Medya Doktoru Yapım ve WEB.TV ortaklığında  2015 Eylül ayında düzenlenecek olan Türkiye Komedi Ödülleri projesinin amacı, yeteneklerini kamuoyuyla paylaşmakta zorluk çeken Anadolu’nun dört bir yanındaki yarı profesyonel ve amatör komedyenlere kendilerini tanıtabilmeleri için bir fırsat sunmaktır.

Bu yıl ilki Medyadoktoru yapım firması ve Web Tv tarafından gerçekleştirilecek olan ve Türkiye Komedi Ödülleri başlı başına yetenek ve ince zeka isteyen, komedinin ve komedyenlerin ulusal ve uluslar arası platformlarda hak ettikleri şekilde anlaşılır olması yarı profesyonel ve amatör komedyenlerin ödüllendirilmesi, seslerini ve işlerini ulusal, uluslararası boyutlarda duyurmaları için Eylül 2015’te büyük bir organizasyon ile İstanbul’da gerçekleşecektir.

Türkiye Komedi Ödülleri için alanında uzman isimlerin ana jüride olacağını belirten, Medyadoktoru Yapımcısı Savaş Uğurlu ”Projede derece alan kişileri büyük ödüller bekliyor. Ayrıca Kategorilerin belirlenmesi ve ödüllerin verilmesinde çok önemli isimler ana jüride yer alacak. Komedi ve espri konusunda çok iyi zekaya sahip bir milletiz. Hayatımıza renk katan, neşe katan komediye ve komedyenlere yıllardır yapılan organizasyonlarda olduğu gibi uluslararası alanlarda da hak ettiği ilginin gösterilmesi için Komedi Ödüllerini yapmaya karar verdik.  1. Türkiye Komedi Ödüllerini büyük bir organizasyonla, jüri ve halk oylamasıyla belirleyeceğiz. Komedi Ödüllerinde, sadece bugünü değil geçmiş yılların komedi ustalarını da yad etmek istiyoruz. Projede amatör ve yarı profesyonel komedyenleri yarıştıracağız. Birbirinden ünlü jüri üyelerinin de yer alacağı projenin muhteşem bir Gala gecesiyle son bulacağını da söyleyen Uğurlu; “hem jüri hem de halk oyunun sonuçlarıyla ödüllerin belirleneceği bu organizasyon, ileride Türkiye’nin komedi Oscar’ı olacak anılacaktır” dedi. ‘dedi

KOMEDİNİN KALBİ BU YARIŞMADA ATACAK

TÜRKİYE KOMEDİ ÖDÜLLERİ YARIŞMASI START ALIYOR

Eylül 2015’te finali büyük bir organizasyon ile gerçekleşecek olan Türkiye Komedi Ödüllerinde amatör ve profesyonel komedyenlerin kendilerini vitrine çıkaracaklarını belirten WEB.TV Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Yalçın, ”Türkiye Komedi Ödülleri yarışmasının tüm detayları ve başvuru formunu açıklıyoruz. Komedi, Televizyon ve Sinema dalındaki tüm yayınların en iyilerinin yarışacağı bu projede bir ilke imza atılarak, Türkiye’deki amatör komedyenlerin de kendi skeçlerini yarıştırabileceği bir dev platform hazırlanacak. Projenin fikir babası Savaş Uğurlu projeyi bize önerdiğinde düşünmeden kabul ettik. Nasrettin Hoca’nın hikayeleriyle büyüyen Türk insanının, aslında komediye çok yatkın olduğu da bir gerçektir. Günümüzde de pek çok genç komedyenin de ekranlarımızda ve beyaz perdede yer aldığı birbirinden başarılı yapımları izliyoruz. İşte bu düşünceyle çıktığımız yolda projemiz bu değeri sürdürenlerin hak ettikleri tanıtıma katkıda bulunurken, amatör değerlerin de vitrine çıkması için bir olanak oluşturmak.

 

ALTYAPIDA YERLİ PROJE WEB.TV İMZASI

 

Türkiye’nin dünyaya açılan en büyük internet platformlarından WEB.TV altyapısıyla şekillenecek olan proje, internet üzerinden tüm kamuoyu ile de buluşmuş olacak.

 

Yarışma ile ilgili altyapıyı sağlayacak olan WEB.TV Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Yalçın; “Yarışma ve başvurular tamamıyla internet üzerinde yürüyecek. Herkesin internet üzerinden beğendiği adaylara kolayca oy verebileceği bir dijital platform yaratıyoruz. Gelinen teknolojik noktada herkesin evde kendi video prodüksiyonlarını hazırladıklarını görüyoruz. İşte biz de ülkemizin bu yetenekli gençlerine kamuoyuyla buluşturma fırsatını tanımak istiyoruz” dedi.

Özellikle amatör yarışmacılara çok önem verdiklerini de belirten Yalçın; ” Yarışmada gençlerin çok iyi işler çıkaracağına güveniyorum. Biz de bu gençlere hak ettikleri yerlere gelmeleri için gerekli kapıları açmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“Yarışmada dereceye girenlere elbette çok özel ödüllerimiz olacak. Ama ondan da önemlisi, tüm yarışmacılar vitrine çıkmış olacak, biz de onlara dizilerde ve büyük prodüksiyonlarda rol alabilmek için yardımcı olacağız” diyen Gökhan Yalçın, yeteneğine güvenen tüm gençleri yarışmaya davet etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*