TÜRKİYE’NİN FUHUŞ KARNESİNİ SORDU

Üsküdar İlkokulu için önerge,BİZE ULAŞAN ŞİKAYET YOK,TÜRKİYE'NİN FUHUŞ KARNESİNİ SORDU,CHP'Lİ ÖĞÜT HGS OGS KARMAŞASINI SORDU,CHP'Lİ ÖĞÜTTEN İÇİŞLERİ BAKANINA KRİTİK SORU,PENDİK KURNAKÖY'ÜN ÖZEL PROJE ALANI İLAN,Hükümetçe bir terörist ilan etme furyasının başladı,KUŞDİLİ ÇAYIRI'NDA NİHAİ KARARI BAKAN AÇIKLADI: AVM YAPILACAK,PENDİK'TE BİR İLKÖĞRETİM OKULU İLE İLGİLİ

İle paylaş:


TÜRKİYE'NİN FUHUŞ KARNESİNİ SORDU,CHP'Lİ ÖĞÜT HGS OGS KARMAŞASINI SORDU,CHP'Lİ ÖĞÜTTEN İÇİŞLERİ BAKANINA KRİTİK SORU,PENDİK KURNAKÖY'ÜN ÖZEL PROJE ALANI İLAN,Hükümetçe bir terörist ilan etme furyasının başladı,KUŞDİLİ ÇAYIRI'NDA NİHAİ KARARI BAKAN AÇIKLADI: AVM YAPILACAK,PENDİK'TE BİR İLKÖĞRETİM OKULU İLE İLGİLİ

 

CHP’Lİ ÖĞÜT BAKAN ŞAHİN’E TÜRKİYE’NİN FUHUŞ KARNESİNİ SORDU

 

Türkiye’nin en can acıtan sorunlarından biri de önüne bir türlü geçilemeyen fuhuş gerçeği…  Her yıl onlarca kadın dünyada da büyük bir pazar haline gelen fuhuşa zorlanıyor…

Nitekim Emniyet Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz aylarda açıkladığı rapor bu acı gerçeği bir kez daha gözler önüne sermiş ve Türkiye’de fuhuş yaşının ortaokul seviyesine düştüğünü ortaya koymuştu. Bir başka deyişle çocuklar  bu tuzağın en büyük mağdurları.

 

Bu konuyla ilgili son rapor ise Şefkat-Der’e ait. Raporda Türkiye’de gayrı resmi olarak ev, otel ve sokaklarda çalıştırılan kadınlarının sayısının 100 binden fazla olduğu, 50 binin ise henüz çocuk olduğu belirtiliyor.

 

Konuyu daha önce de gündeme taşıyan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yanıtlanması için bir kez daha önerge verdi; raporda yer alan bilgileri sordu.

 

Türkiye’de fuhuşa zorlanan kadınların sayısını, bu kadınların kaçının çocuk yaşta olduğunu, yaş gruplarına ve bölgelere göre dağılımını  soran CHP’li Öğüt, fuhuşa zorlanan kadın ve çocuklarla ilgili Bakanlık bünyesinde en son ne zaman bir araştırma yapıldığını sordu.

 

Bakan Şahin, Öğüt’ün çocuklarla ilgili bir başka önergesine verdiği yanıtta 2007’den 2012 Temmuz’una kadar çocukların cinsel istismarı iddiasıyla kolluk birimlerine 29 bin 988 müracaat yapıldığını açıklamıştı.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin tarafından yazılı olarak yanıtlanması için, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

 

 

 

 

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul Milletvekili

 

 

 

Şefkat-Der tarafından hazırlanan genelev raporu, basın yayın organlarına yansımış, söz konusu derneğin raporuna göre Türkiye’de gayrı resmi olarak ev, otel ve sokaklarda çalıştırılan kadınlarının sayısının 100 binden fazla olduğu, 50 binin ise henüz çocuk olduğu belirtilmiştir.

 

Bu doğrultuda;

 

1) Türkiye’de fuhuşa zorlanan kadınların sayısı ne kadardır?

 

2) Seks işçisi olarak kullanılan bu kadınların kaçı çocuk yaştadır?

 

3)  Türkiye’de fuhuşa zorlanan kadın ve çocukların oranının yaş gruplarına göre dağılımı nedir?

 

4) Türkiye’de fuhuşa zorlanan kadın ve çocukların oranının bölgelere göre dağılımı nedir?

 

5) Fuhuşa zorlanan kadın ve çocuklarla ilgili en son ne zaman bir araştırma yapılmıştır; sonuçları nelerdir?

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*