logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Peşmergeye 29 Ekim töreni mi planladınız?

Peşmergeye 29 Ekim töreni mi planladınız?,CHP Zümrüdü Anka kuşudur!,Savcının kapattığı Zarraf dosyasını Umut Oran açtı,İBabacan, Eximbank hakkında çarpıcı bilgiler verdi:,çişleri Bakanı Efkan Ala'ya yönelttiği soru önergesi,CHP, Efkan Ala’ya sordu: Uğur Kurt’u vuran silah hangi polise ait?,Umut Oran’dan Cumhurbaşkanlığı için iki önemli teklif:,Üçlü sansür çetesi deşifre oldu: Erdoğan, Gökçek, Varank,Arınç’a “Erdoğan-Habertürk-Fatih” altyazı soruları,Gökçek’e “OÇ Alt Geçidi” sorusu,Dondurucu soğukta elektrik kesintisi kriz değil midir?,Sansürün adı akreditasyon oldu !,“MGK kararındaki 10 imzacı seve seve gelip Parlamento’yu bilgilendireceklerdir”,CHP, Başbakan'a Barzani çelişkilerini anımsattı,Erdoğan'a Victoria's Secret soruları:,İstanbul'da sadece 1 çocuk acil hekimi görev yapıyor!,CHP'den AKP'ye "barajlı demokrasi" eleştirisiCHP istedi Dünyanın sol zirvesi İstanbul’da toplanacak,Gürcan Siviş 3 aydır kayıp, ama emniyet bilgi dahi vermedi!!,Maliye Bakanı’ndan ehliyet itirafı geldi:,İçişleri Bakanı 13 yaşındaki futbolcunun coplanmasını da görmemiş,İçişleri’nden, AKP saldırısıyla ilgili 5 soruya 5 satırlık içi boş yanıt,CHP’den Başbakan’a “değerli yalnızlık” ve Beyaz Saray soruları

Peşmergeye 29 Ekim töreni mi planladınız?

 

Peşmergeye 29 Ekim töreni mi planladınız?MİT’in “lastik patladı konvoyun geçişi gecikti” istihbaratı doğru mudur?Şehit sayısı giderek artıyor istihbarat zafiyeti mi var, açıklamalardaki çelişki neden?

 

ANKARA

 

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Peşmerge konvoyunun tam da Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümünde, 29 Ekim 2014 tarihinde Türkiye’ye girmesinin özel bir gerekçesi var mıdır? Neden bir gün önce veya bir gün sonra yurda girişleri yapılmadı? Genelkurmay Başkanlığı’nın da bu durumdan rahatsız olduğu ve nedenini sorduğu Milli İstihbarat Müsteşarlığı’ndan (MİT), ‘Biz de sorduk lastik patladı gelemiyoruz deyip oyaladılar’ yanıtını aldığı doğru mudur? MİT’in lastik patlama istihbaratı doğru mudur, size bu yönde bilgi sundular mı?” diye sordu.

 

Neden 29 Ekim’de?

 

Konuyu TBMM gündemine taşıyan CHP’li Umut Oran, Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi hazırladı. CHP’li Oran, Davutoğlu’na şu soruları yöneltti:

– Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi’nin, Kobani’ye göndermek üzere hazırladığı peşmerge konvoyunun tam da Cumhuriyet Bayramı’nın 91. Yıldönümünde, 29 Ekim 2014 tarihinde Türkiye’ye girmesinin özel bir gerekçesi var mıdır? Neden bir gün önce veya bir gün sonra yurda girişleri yapılmadı?

 

Genelkurmay sorunca MİT’ten “patlak lastik” yanıtı mı aldı?

 

– Genelkurmay Başkanlığı’nın da bu durumdan rahatsız olduğu ve nedenini sorduğu Milli İstihbarat Müsteşarlığı’ndan (MİT), “Biz de sorduk lastik patladı gelemiyoruz deyip oyaladılar” yanıtını aldığı doğru mudur? Peşmergelerin Cumhuriyet Bayramında Türkiye’ye girmesinin tek nedeni araçlarının lastiklerinin patlaması mıdır? MİT’in lastik patlama istihbaratı doğru mudur, size bu yönde bilgi sundular mı?

– Habur’dan yurda girip Şanlıurfa Suruç üzerinden Kobani’ye giden bu konvoyda yer alan insan, silah mühimmat, araç sayımı yapıldı mı? Yurda giren insan ve araç gereç miktarı ile çıkış yapanların sayısı kontrol edildi mi?

– Söz konusu peşmerge konvoyunda PKK’lıların da yer alıp almadığı hakkında herhangi bir bilginiz var mıdır, bu yönde bir kontrol yaptınız mı?

 

Şehit açımlamasındaki çelişki neden?

 

– Hakkâri Yüksekova’da 25 Ekim 2014 tarihinde çarşı izninde oldukları için sivil dolaşan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle ile Jandarma erler Ramazan Köse ve Yunus Yılmaz arkalarından yaklaşan PKK’lılarca şehit edildiler. Genelkurmay’ın bu olaya dair açıklamasında failler için “3 terörist” denmesine rağmen, hükümetinizden yapılan açıklamalarda “yüzü maskeli 2 kişi” denmesinin gerekçesi nedir? Asker ve hükümet arasında saldırganlarla ilgili olarak neden çelişkili açıklamalar yapılmaktadır?

 

İstihbarat zafiyeti mi var?

 

– Diyarbakır’da 29 Ekim 2014 tarihinde eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yapan Hv. Astsb. Üçvş. Nejdet Aydoğdu (25) da yine yüzleri maskeli iki kişinin silah saldırısına uğrayarak şehit düştü. Son dönemde terör örgütünün saldırıları sonucunda giderek artan bir sayıda asker ve polisimizin şehit edilmesi, hükümetinizin politikalarından mı kaynaklanmaktadır? Türkiye’de bir istihbarat zafiyeti mi vardır?

 

Üç kurumun arası bozuk mu?

 

– Türkiye’de terör saldırılarına karşı Genelkurmay Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT Müsteşarlığı arasında kopukluk mu yaşanmaktadır?

 

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?