DOLAR 15,8769
EURO 16,8435
ALTIN 945,599
BIST 2372,35
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25°C
Parçalı Bulutlu

“üniversite öğrencilerinde kürtaj patlaması”TBMM gündeminde

20.11.2013
A+
A-

“üniversite öğrencilerinde kürtaj patlaması”TBMM gündemindeVerilmeyen İlaçlarla ilgili soru önergesi,CHP'li Tanal Sancaktar ve Yeni Akit'i şikayet etti!,CHP'li Av.Mahmut TANAL'dan suç duyurusu,Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Tasarısı,Eczacılar ve Eczaneler sorunları TBMM'sinde,CHP Sayıştay raporları için önerge verdi,Greenpeace Üyesi Gizem Akhan'ın tutuklanması!,Muhabir ve kameramanların emeklilik şartları,Polis memurlarının sorunları TBMM'sinde,İtfaiye teşkilatıyla ilgili soru önergesi,İş kazaları ve hastalıklar için soru önergesiÖğrenci Andımızın kaldırılması,kılık kıyafet davalık oldu,Hukuka aykırı otopark işletmeleri ,Taksirle yaralama TBMM'sinde,Kamu Hastaneler Birliği ile ilgili soru önergesi ,Karakollarla ilgili sorunlar TBMM'sine taşındı,Mahmut TANAL örtülü ödenek konusunda teklif verdi

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

                                                                                                   ANKARA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Muammer Güler tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasa’nın 98 ve T.B.M.M içtüzüğünün 96.maddeleri gereğince saygıyla talep ederim.

 

Av. Mahmut TANAL

İstanbul Milletvekili

 

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Başbakan Erdoğan’ın kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalmasıyla ilgili açıklamasının kendileri için talimat olduğunu ve gereğinin yapılacağını belirttiği açıklamaları hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.

1-      İçişleri Bakanlığı tarafından Valiliklere kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kaldığının tespiti halinde bu evlere müdahale edilmesi hakkında bir talimat verilmiş midir?

2-      Bu yönde bir talimat verildiyse bu talimat gereği öğrenci evlerine karşı nasıl bir müdahale yapılacaktır?

3-      Ekonomik sıkıntılar nedeniyle birden çok üniversite öğrencisinin aynı çatı altında yaşamak zorunda kaldığı evler hakkında 1992-2002 yılları arasında ve 2002 yılından önerge tarihine kadar iki dönem için ayrı ayrı belirtilmek üzere kolluk kuvvetlerine öğrencilerin huzur bozdukları gerekçesiyle kaç ihbar yapılmıştır? Bu ihbar sonucunda öğrencilerin kaçı hakkında soruşturma başlatılmıştır? Soruşturma neticesinde kaçı hakkında kovuşturma yapılarak ceza verilmiştir?

4-      Başbakan Erdoğan’ın açıklaması öncesinde tarafınızca ruhsatsız şekilde apart işletenler, günlük ev kiralayanların tespiti ve vergi kaybının önlenmesi için çalışma yapılacağı duyurulmuştu. Bu açıklamanızın Başbakan’ın kız ve erkek öğrenciler hakkındaki açıklamaları ardından yön değiştirmesinin ve amacı dışına çıkmasının nedeni nedir?

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

                                                                              ANKARA

 

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasa’nın 98 ve T.B.M.M içtüzüğünün 96.maddeleri gereğince saygıyla talep ederim.

Av. Mahmut TANAL

İstanbul Milletvekili

 

Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç’in “üniversite öğrencilerinde kürtaj patlaması” iddiası hakkında aşağıdaki sorularımın cevaplandırılması gereği doğmuştur.

 

1-      Sağlık Bakanlığı tarafından kürtaj yaptıran bayanların öğrenci olup olmadığı, çalışıp çalışmadığı, evli olup olmadığı gibi bir saha çalışması mı yapılmıştır? Bu çalışma hangi yasal dayanak gereği yapılmıştır?

2-      Böyle bir araştırma yapılmamışsa Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç’in “üniversite öğrencilerinde kürtaj patlaması” şeklindeki asılsız iddialarının dayanağı nedir?

3-      Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç’in “üniversite öğrencilerinde kürtaj patlaması” iddiasını kamuoyuna duyurmaya yetkili bir kamu görevlisi midir?

4-      Jinekologlarla görüşüp bunun neticesinde vardığı kanıyı kamuoyuna duyuran Özdinç ve onunla bu görüşmeyi yapan jinekologlar hasta mahremiyetini ihlal ettikleri için haklarında gerekli yasal işlemler yapılacak mıdır?

5-      Çocuk gelinlerin sayısındaki patlama göz ardı edilip hiçbir engelleyici girişimde bulunmayarak, 18 yaşını doldurmuş yetişkin bir kadının kendi hür iradesiyle kendi hayatı hakkında aldığı bir kararı uygulayarak, kürtaj olması hakkında iddialar ortaya atan Sağlık Bakanlığı Müşaviri Doktor Ahmet Özdinç’in bu iddiaları ardından Bakanlık olarak bu iddiaları desteklemek için bir çalışma başlatılacak mıdır?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.