Ünlü sanatçı dolandırıldı!

Share

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, ünlü sanatçı Akrep Nalan’ın telefon dolandırıcılarının tuzağına düştüğünü duyurdu.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, uzun yıllardır Bodrum’da yaşayan  Akrep Nalan’ın telefon dolandırıcılarının kurbanı olduğunu duyurdu.

Ünlü sanatçının karakola giderek şikayette bulunduğunu ifade eden Akay, “Değerli sanatçımız Akrep Nalan telefon dolandırıcılarının tuzağına düştü ve Ukrayna üzerinden kredi kartından yüklü miktarda alışveriş yapıldı.

0850 360 05 04 numaralı hattan, Akrep Nalan’ın cep telefonunu arayan dolandırıcılar banka kredi kartının kayıp, çalınmaya karşı sigorta süresinin sona erdiğini, yıllık sigorta işlemini yenilemesi gerektiğini, bugün son gün olduğunu ve ayrıca istemiyorsa iptal edebileceklerini söylemişler. Nalan istemediğini söyleyince, sizden hiçbir bilgi istemeyeceğim, güvenliğiniz için ben size bankamızdaki sistemde kayıtlı bilgilerinizi okuyacağım ve siz sadece teyit edeceksiniz demiş. Kartının ön ve arka yüzündeki tüm bilgileri eksiksiz okuyan dolandırıcılara maalesef inanmış. Ayrıca dolandırıcılar, “bankanızdan cep telefonunuza bir mesaj gönderiyorum, şimdi mesajı aldınız” demiş ve mesaj telefonuna gelmiş. Nalan o kodun alışveriş onay kodu olduğunu anlamadan dolandırıcılara okumuş ve Ukrayna üzerinden kredi kartından yüklü miktarda alışveriş yapılmış. Nalan soluğu karakolda aldı ancak banka yetkilisi bile işlemin iptalini gerçekleştiremedi.

Nalan’a geçmiş olsun dileklerimi gönderirken, farklı yöntemler geliştiren dolandırıcılara lütfen dikkat.” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*