Ünlü şarkıların yazarı Ahmet Kaçar vefat etti.

Ünlü şarkıların yazarı Ahmet Kaçar vefat etti.

İle paylaş:


Ses sanatçısı Onur Akay, canlı yayında ünlü söz yazarı Ahmet Kaçar’ın vefat ettiğini duyurdu.

Magazin camiasında Felaket Tellalı lakabı ile ünlenen ses sanatçısı Onur Akay’dan bu sefer canlı yayında kötü haber geldi. Beyaz TV’de canlı yayınlanan Tahir Sarıkaya’nın programına, bu sabah canlı telefon bağlantısı yapan Akay, ünlü Türk müziği bestecisi Şükrü Tunar’ın şarkılarının yazarı ve şarkılarını ise Müzeyyen Senar’dan Zeki Müren’e, Bülent Ersoy’dan Emel Sayın’a kadar en ünlü isimlerin okuduğu söz yazarı Ahmet Kaçar’ın, tedavi gördüğü hastanede vefat ettiğini duyurdu.

Onur Akay, canlı yayında şu açıklamayı yaptı:

“Unut Beni Kalbimdeki Hicranla Yalnız Kalayım ve Anar Ömrümce Gönül Giden Sevgilileri gibi TRT repertuvarında 20’nin üzerinde eseri bulunan değerli söz yazarımız Ahmet Kaçar, Görele Devlet Hastanesi’nde vefat etti. Şükrü Tunar’ın bestelerinin söz yazarı olan Ahmet Kaçar’ın şarkılarını Müzeyyen Senar’dan Zeki Müren’e, Bülent Ersoy’dan Emel Sayın’a kadar çok sayıda isim okumuştu. Ahmet Kaçar’ın cenazesi Giresun’un Görele ilçesinde bulunan Hasan Ağa Camii’nde, bugün ikindi namazından sonra son yolculuğuna uğurlanacak ve Sağlık Köyü aile mezarlığında toprağa verilecek.”

“ÖDÜLÜMÜ İTHAF EDİYORUM”

Onur Akay, bugün canlı yayında Hayatına Bir İyilik Kat Platformu ve Umutlu Mutlu Çocuklar Platformu’ndan ‘Yılın Söz Yazarı Ödülü’nü de alacağını söyleyerek, canlı yayında ödülünü vefat eden söz yazarı Ahmet Kaçar’a ithaf etti.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*