Ünlü türkücü kazada vefat etti

Ünlü türkücü kazada vefat etti

İle paylaş:


Karadeniz türküleri ile tanınan Ahmet Çakar’ın arabası ile dereye uçarak vefat etti.

Ünlü türkücü kazada vefat ettiKaradeniz türküleri ile tanınan ve yaptığı atma türkülerle haberlere de konu olan ünlü türkücü Ahmet Çakar’ın, trafik kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi. Kötü haberi magazin camiasında ‘Felaket Tellalı’ lakabı ile ünlenen sanatçı ve yazar Onur Akay duyurdu. Kaza yerinde çekilmiş fotoğrafları da paylaşan Akay, “Küçük Ahmet lakaplı türkücü Ahmet Çakar’a, saatlerdir yakınları ulaşamıyordu. Çakar’ın yakınları durumu polise bildirince, Çakar’ın gece 02:00 saatlerinde Rize’de otomobili ile dereye uçtuğu ve olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edildi. AFAD ekiplerinin Çakar’ın cesedini otomobilden çıkarma işlemleri hâlâ devam ederken, aynı zamanda şair olan Çakar’ın ailesi ve sevenleri yasa boğuldu.” ifadelerini kullandı.

RİZE’DEKİ ŞARMAŞIKLI EVE TÜRKÜ YAPMIŞTI!

2017 yılında Rize’de bulunan ünlü sarmaşıklı eve doğaçlama türkü yaptığını da yazan Onur Akay, Ahmet Çakar’ın haberlere konu olan o dizlerini de paylaştı.

Doğaçlama yaptığı türkülerle tanınan ve büyük bir hayran kitlesine sahip olan Ahmet Çakar, en son Rize’de ilgi odağı haline gelen sarmaşıklı eve, tek dizeli bir türkü besteleyerek gündeme gelmişti.

Türkünün dizeleri şöyle:

Sevdum iki tane kız, dediler beni aşık

Bunun sahibi yok mi evi sardi sarmaşuk

Bi su vereyim sana elime su tasına

Sarmaşuk evi sardı şehrun ortasına

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*