logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

22 Haziran 2017

Üsküdar Belediyesinden Glutensiz İftar yemeği verildi

Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi TÜRKMEN’in katkıları ile ve Glutensiz Hayat Derneği’nin organizasyonu ile İstanbul ilk defa 500 kişilik glutensiz iftar yemeği organizasyonu yapıldı.

Üsküdar Belediyesinden Glutensiz İftar yemeği verildi

Üsküdar Belediyesi Kirazlı tepe Boğaziçi Yaşam Merkezinde verilen iftar yemeğine kalabalık olarak katılım sağlayan çölyak hastaları ve glutensiz beslenen bireyler organizasyondan memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Glutensiz iftar yemeğinde konuklarına hitaben bir konuşma yapan Glutensiz Hayat Derneği Yönetim kurulu başkanı Tulin ÜNAL yerel yönetimlerin bu tür desteklerinin öneminden bahsedip yoğun programından dolayı katılamayan Üsküdar Belediye Başkanı sayın Hilmi TÜRKMEN Beye bu duyarlı davranışından dolayı teşekkür etti. Üsküdar Belediyesi olarak iftarımıza iştirak eden Sosyal Hizmetler Müdürü sayın Özlem BAĞLAR hanımefendi ve yardımcısı Mustafa YILDIZ bey yaptıkları konuşmalarda başkanın selamını ve iyi dileklerini iletirken; Üsküdar Belediyesi ile Glutensiz Hayat Derneğinin dayanışması ve ortak çalışmasının artarak devam edeceğini belirttiler.

 

Glutensiz Hayat Derneği Yönetim kurulu Başkan yardımcısı Veysel CANER ve derneğin üyesi çölyaklı annesi Leyla KAYA da birer konuşma yaparak birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

 

Türkiye’nin ilk ÇÖLYAK DOSTU HASTANESİ olarak çölyaklılara her zaman destek sağlayan Bölge Hastaneleri Yönetim kurulu Başkanı ve GLUTENSİZ HAYAT PLATFORMU kurucusu Prof. Dr. Turgut GÖKSOY bey yemekte yaptığı konuşmada Üsküdar Belediye Başkanlığına ve Glutensiz Hayat Derneği’ne katkılarından dolayı teşekkür etti ve konuşmasına mecliste kurulan araştırma komisyonunun neticeye varması temennisinde bulundu. Turgut Bey ayrıca derneklerin federasyon yapısı altında birleşerek güç birliği olma noktasında destek vereceklerini beyan etti.

 

İstanbul Avrupa Yakası Çölyak platformu başkanı Cemallettin KAYMAKÇI platform olarak kalabalık bir katılım ile iftara destek verdiklerini İstanbul ili olarak birlik ve beraberlik içerisinde tüm çölyaklıların faydasına olacak çalışmaların ortak yürütülmesinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca Ağustos Ayı içerisinde Avrupa Yakasında geniş katılımlı bir organizasyon düzenleneceğinin haberini vererek Glutensiz Hayat Derneği’nin desteğini de sağlamış oldu.

 

Bu anlamlı buluşmada emeği geçen başta dernek üyelerimize, Üsküdar Belediyesinin tüm personeline, Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi yönetici ve personeline, lojistik destek ve glutensiz ekmek ve tulumba tatlısı katkılarından dolayı Glutensiz ADA ya sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Glutensiz Hayat Derneği Başkanı

Tulin ÜNAL

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?