Usta oyuncu Ercüment Balakoğlu vefat etti

Usta oyuncu Ercüment Balakoğlu vefat etti

İle paylaş:


Magazin camiasında Felaket Tellalı lakabı ile ünlenen ses sanatçısı Onur Akay, usta oyuncu Ercüment Balakoğlu’nun vefat ettiğini duyurdu.

Usta oyuncu Ercüment Balakoğlu vefat etti

Geçtiğimiz sene usta oyuncu Ercüment Balakoğlu’na kanser teşhisi koyulduğunu duyuran ünlü sanatçı Onur Akay, bu akşam acı haberi Instagram adresinden verdi. Akay, usta oyuncunun hayatını kaybettiğini duyurdu.

İşte Onur Akay’ın o paylaşımı:

Çocuklar Duymasın dizisinde Dursun karakteri ile hepimizin gönlünde taht kuran, usta sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu’nu maalesef kaybettik. Değerli oyuncumuz, dil kanseri ile savaşıyordu ve 28 Ağustos 2017’de hastanede tedavi görürken kendisi ile görüştüğümde, “beni kimse aramıyor” diye dert yanmıştı. Bende buradan yazdığımda basında haber olunca, tüm hayranları ve meslektaşları onu ziyarete gitmişti ve çok mutlu olmuştu. Nur içinde yat büyük usta.” ifadelerini kullandı.

ERCÜMENT BALAKOĞLU KİMDİR?

1 Ocak 1934 tarihinde Zonguldak’ta dünyaya gelen Ercüment Balakoğlu, dizi ve sinema alanında seslendirme sanatçılığı yapmıştır. Balakoğlu, 2013 yılından bu yana ise Temaşa Tiyatrosu’yle birlikte çalışmaktadır. İşte, Balakoğlu’nun rol aldığı bazı projeler;

2009-2011 – Papatyam

2009 – Dersimiz: Atatürk

2000 – Renkli-Türkçe (Muhteşem)

1998 – Güneşe Yolculuk

1997 – Mektup (Seslendirme)

1994 – İhanet Çığlıkları

Ercüment Balakoğlu’nun cenaze programı belli oldu

Ünlü sanatçı Onur Akay, Ercüment Balakoğlu’nun  cenaze bilgilerini de paylaştı.

Dün gece usta oyuncu Ercüment Balkaoğlu’nun ölüm haberini duyuran Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, Balakoğlu’nun cenaze bilgilerini de Twitter adresinden duyurdu. Akay, “Ercüment Balakoğlu, bugün Eyüp Sultan Camii’nden ikindi namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanacak. Geçen sene dil kanseri nedeni ile hastanede tedavi gördükten sonra taburcu olmuştu. Geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılmadan önce çekilen son fotoğrafı da bu oldu.” notunu düştü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*