Usta yazar Özdemir İnce’den yeni kitap

Usta yazar Özdemir İnce'den yeni kitap

İle paylaş:


Usta yazar Özdemir İnce'den yeni kitap

 

Usta yazar Özdemir İnce’den yeni kitap: Edebiyat Sadece Edebiyat Değildir

Usta şair- yazar ve gazeteci Özdemir İnce‘nin kaleminden “Edebiyat Sadece Edebiyat Değildir” Tarihçi Kitabevi etiketiyle yayınlandı.

Özdemir İnce’nin yeni eseri “Edebiyat Sadece Edebiyat Değildir” genel anlamda bir polemik kitabı. Ama tek taraflı bir polemik. Dahası tek taraflı bir kavga kitabı olarak da tanımlanabilir. Usta yazar, polemik yapan benim, kavga eden benim. Karşı tarafın sanki gözü, kulağı, dili, kalem tutan eli yok, diyor ve ekliyor:

Kitabı yayımlamadan önce son kez okurken, yazılarda anıların ve tarihsel olayların da yer aldığını gördüm. İyi bir şey! İçinde anı (geçmiş) ve tarih yoksa, edebiyat denen şey de olmaz. Elbette edebiyat sadece edebiyat değildir. İçinde öznenin, özne (fail) olan yazarın kendisiyle, herkesle, zaman ve mekânla yüzleşmesi, hesaplaşması vardır.
‘Edebiyat Sadece Edebiyat Değildir’, gazete yazıcılığı eylemimin edebiyatçı ve şair kimliğimle de yüzleşmesi, hesaplaşması… Elli yıldır aynı otlakta değişmeden otlayan bir dinozor (!) olduğumun da bir şanlı belge ve kanıtı…

Usta bir kalemden çıkan satırlar, bu çalışmada. Özdemir İnce’nin yeni çalışması ‘Edebiyat Sadece Edebiyat Değildir’ kısa bir süre önce raflardaki yerini aldı.

Özdemir İnce, Edebiyat Sadece Edebiyat Değildir, Tarihçi Kitabevi, Mart 2015, 344 sayfa

http://tarihcikitabevi.com/content/edebiyat-sadece-edebiyat-degildir

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*