Vakıfay’ın Olağan Genel Kurulu yapıldı

Vakıfay’ın ‹‹ Olağan Genel Kurulu ›› yapıldı

İle paylaş:


Vakıfay’ın ‹‹ Olağan Genel Kurulu ›› yapıldı

Vakıfay’ın  Olağan Genel Kurulu  yapıldı

Gönüllülük temeline oturtturulmuş, amacı gönüllü hayırseverlerin bir araya gelerek insanlığın önemli bir problemi olan öğrenim çıkmazına olumlu manada katkı sağlamak olan Vakıfay’ın Olağan Genel Kurulu gerçekleşti

Vakıfay’ın Olağan genel Kurulu, İstanbul Karayemiş tesislerinde gerçekleşti. Yapılan Genel Kurul’da başkanlığa yeniden Tekin Küçükali seçildi. Yönetim Kurulu üyeliklerine, A.Raci Çelik, Abdurrahman Yıldırım, Avedis Kevork Hilkat, Haşim İskender, Kemal Yılmaz, Kudret Örgel, Mehmet Akif Altıntaş, Sebahat Emanet, Taner Yıldırım ve Yücel Yılmaz’ın seçildiği toplantıda Denetleme Kuruluna, Nevzat Köseoğlu, Şeref Ekşi ve Yılmaz Gülahmeteoğlu seçildi.

Vakıfay’ın Başkanı Tekin Küçükali toplandıda bir konuşma yaptı. Tekin Küçükali yaptığı konuşmasında, “ Öğrenim ve öğretim konusunda hep kafa karışıklığı var. Maalesef bizim teçhizatımızda da öyledir. Önce eğitim ve öğretim gelir. Eğitim farklı bir şey, öğretim farklı bir şey. Yani biri insanın beynini donatmak diğeri de yüreğini gönlünü merhametle sevgiyle donatmak, bunlar farklı şeyler olduğu için bunu karıştırıyoruz. Bu bakımdan biz daha çok öğrenime destek veriyoruz. İş adamları, hayırsever insanlarımızın katkılarıyla oluşuyor. Biz çocuklarımıza desteği verirken anneleri adına açtırdığımız hesap ve banka üzerinden muameleye giriyor ve bir dekontunu da bize destek veren iş adamlarımıza gönderiyoruz. Çocuklarımızdan da yılda iki defa mektup istiyoruz. Biri, karne tatili dediğimiz Şubat, bir de okulun bitiminde. Çocuklarda bize böyle bir dizi mektup yazarlar. Bunların içinden arkadaşlarımız tespit ettiler, Vakıfay’ı bir çocuğumuz şöyle adlandırmış, çocuk kendine göre resimlendirmiş hepsini el ele tutuşabilecek insanlar diye  bir tablo olmuş. Keşke hakikaten ülkemizde de böyle mutlu hissedebilseler böyle anlayabilseler çokta iyi olurdu. Mektupla birlikte çocuklarının karnelerini de istiyoruz. Karneler içerisinde sonuçlarına bakıyoruz. Mesela bu çocuğumuzun derlerinin tamamı 5 almış ama destek olarak belgeler veriyorlar. <bu çocuğumuz 3 belgeyi de almış, onur belgesi, başarı belgesi ve takdirname belgesi. Çocuklar daha sonra bize dönüyor. Mesela bir mektupta çocuk ‘ Tekin Küçükali amca ‘ diye yazmış işte biz bunu istiyoruz. Bu mektubu birine yazdır demiyoruz. Kendin ne hissediyorsun ne anlıyorsun bunu bize anlat , diyor ki; ‘ Amca biz oraya geldiğimizde benim adım A… bizlere burs ve kıyafet veren, bizleri hayata bağlayan, bizlere Türkiye’yi sevdiren, İstanbul’u gezdiren ve o güzel yeri şekkür ediyoruz.Verdiğiniz bu emekleri boşa çıkartmayacağımıza söz veriyoruz. Büyüdüğümüzde bende bir yerlere geldiğimde sizleri hiç bir zaman unutmayacağım. Yapmış olduğunuz bu güzel emeklerinizi bizde boşa çıkartmayacağız. Size tekrar tekrar teşekkür eder hepinizin ellerinden öperim’  diyor bu çocuğumuz. Bağışçılarımızdan Serdar Kurşun, Tokat’da 56 çocuğa her ay düzenli olarak 150 TL verir bu çocukları sahiplenmiş. Çok değerli dostlarım; Gökten yağan yağmur yeşillikleri, otları, sebzeleri hayata kavuşturur ama gökten çıkan gürültü ve şimşekler canlılara fayda vermez. Bizler sesimizi yükselterek değil ama çoğaltarak bu işleri büyütmeliyiz “ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*