Ya bu kalemi elimize alacağız ya da !

Ya bu kalemi elimize alacağız ya da !

İle paylaş:


Ya bu kalemi elimize alacağız ya da !

 

Ya bu kalemi elimize alacağız, ya bu kalemi kıracağız

 

Türkiye’nin resmen bölündüğünü iddia eden Milliyetçi Hareket Partisi Adalar  İlçe Başkanı Suat Vural, “ Adamlar, Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizde resmen teşkilatlanmışlar, ayrı bir cumhuriyetmiş gibi yaşam sürüyorlar. Kandil kanunlarını, kendi yasalarını uyguluyorlar. Resmen başka bir kimliğe bürünmüş görüntüsü çizmektedirler. Bunun adına her yerde bölünmüşlük denir” dedi.

İstiklal marşımızın bile lig maçlarından kaldırılmasının tartışıldığı bir dönemde gerçek demokrasiden ve tam bağımsızlıktan söz etmenin mümkün olmadığını belirterek başladığı konuşmasında iktidar partisi AKP’ye yüklenen  MHP Adalar İlçe Başkanı Suat Vural şunları söyledi. “ Bilindiği gibi ülkemizde son dönemlerde, başkanlık sistemi sıklıkla telafuz edilir oldu. Bu işin altında yatan nedenleri  biraz incelemek gerekiyor. Olayların zeminine ve başladığı tarihleri biraz incelemek gerekiyor. 2001 yılı seçimlerinde bir hengameyle iktidara gelen AKP komşularla sıfır sorun ve tek bayrak, tek millet sloganlarıyla yeri göğü inletti. İlerleyen zamanlarda kendi ülkemizin sorunlarını halletmiş de feraha çıkmışız gibi, diğer ülkelerin iç meselelerine müdahil olmaya başladık. Arap baharıyla başlayan süreçte, Ortadoğu, demokrasi götürülecek bahanesiyle karıştırıldı ve kan gövdeyi götürmeye başladı.

Ortadoğu’da olaylar bu şekilde sürerken, ülkemizde de AKP’nin tabiriyle çözüm süreci, bizim deyimimizce çözülme süreci hızla yürümeye devam etti. Bu gün çözüm sürecinin ortağı olan PKK yandaşı parti resmen özerklik istemekte, kandilden gelen tehditler had safhaya ulaşmakta ve APO denilen bebek katilinin özgürlüğü tartışılmaktadır” dedi.

MİLLİYETÇİ KÜRTLER PKK’NIN KUCAĞINA ATILDI

PKK’nın bugün Doğu ve Güneydoğu Bölgelerimizde kendi kanunları ve yasalarını uygulamaya geçirdiğinin altını çizen Başkan Vural; “Bugün Türkiye resmen bölünmüştür. Emniyet güçlerimizin söz konusu bölgelerdeki hareket alanı daraltılmış, adamların her türlü propaganda ve provokasyonuna göz yumulur olmuştur. Böyle bir durumda da milli birlik ve bütünlükten bahsetmek abesle iştigaldir” dedi. Bu durumdan en çok milliyetçi Kürt orjinli vatandaşlarımızın zarar göreceğini belirten Adalar İlçe Başkanı Suat Vural; “ Bugün PKK o bölgelerimizdeki vatandaşlarımızdan “bedelli” parası toplamakta ve vermeyenleri de tehdit etmektedir. Yani oradaki vatandaşlarımız, kardeşlerimiz resmen PKK’nın kucağına itilmiştir. Bunun vatanperverlikle ve milli bir iktidar olmakla bağdaşır hiçbir tarafı olamaz” dedi.

DİKKAT ÜLKE İÇ SAVAŞA SÜRÜKLENİYOR

Türkiye’nin geleceğinden endişe duyduklarını kaydeden Başkan Vural. “Bu iş nereye gider bilmiyoruz ama bu ülkede MHP var olduğu müddetçe, son ülkücü nefes aldığı sürece bu vatanın bölünüp parçalanmasına müsaade etmeyecektir. Sn. Genel Başkanımızın söylediği çok güzel bir söz var; “iki kişi masada kalemi tutmuş yazıp çiziyorlar bizim bu seçimlerde yapmamız gereken bir bir şey var. Ya bu kalemi biz elimize alacağız, ya da bu kalemi kıracağız. Böyle giderse ülkede iç savaş kaçınılmaz olacaktır” dedi.

PKK’YI BİZ BİTİRDİK AKP AYAĞA KALDIRDI

Terör örgütünün tarihinde hiç bu kadar cesaret sahibi olmadığının altını çizen Suat Vural; “Onlara bu cesareti verenlere bakmak lazım. Bizim ikdidar ortağı olduğumuz dönemde sıfır noktasına getirdiğimiz, hatta bitirdiğimiz PKK’yı bunlar yeniden ayağa kaldırdı. Bakın bu gün terör örgütü mensuplarından birileri çıkıyor, Mayıs Haziran ayında yapacakları kongrede APO dedikleri adamın yanlarında olacaklarını söylüyor, diğeri çıkıp, Türk bayraklarını indiriyor, kendilerinin bayrak dedikleri paçavraları asmaya kalkıyorlar. Sen kalkıp “ Ne mutlu Türküm diyene” tabelasını kaldırırsan, bu adamın eline bu kozu verirsen bu adamlarda bunları yapar” dedi.

ASLA UMUTSUZ OLMAYIN

Her şeye rağmen kimsenin umutsuzluğa, karamsarlığa kapılmaması gerektiğini belirten Başkan Vural; “Hiç kimse unutmasın ki MHP bu ülkenin sigortasıdır. İl Başkanlığımızın başlattığı bir milyon üye kampanyamız var ve her geçen gün kampanyamıza olan ilgi artıyor. Bütün özverimizle iktidar olmak için mücadele ediyoruz. Şairin dediği gibi, “ Sahipsiz vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır” Biz bu vatana sahip çıkarız. Bugün terör dağlardan kentlerin dar inmiştir. Evet, çatışmalardan şehit haberleri eskisi kadar sık gelmiyor ama adamlar pazarın ortasında emniyet mensubu kardeşimizin kafasına sıkıyor. Esenyurt’ta gazeteci şehit ediliyor. Terör artık kent merkezlerine indi. Bunlara, bu cesareti verenleri halk acilen cezalandıracaktır” dedi. “Bayrağımı vatanımı seviyorum” diyen herkesin mutlaka Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında bir araya gelmesi gerektiğini belirterek konuşmasına devam eden Başkan Vural,” Ülkeyi içine düşürüldüğü bataklıktan kurtaracak yegâne güç MHP’dir. Onun için 2015 genel seçimlerinin Türkiye’nin kaderini belirleyeceğini düşünüyorum. Ülke ya karanlığın dibine gömülecek, ya da MHP’yi iktidara taşıyarak kara bulutları, emperyalist oyunları bertaraf edecektir. Bu seçimler var ya da yok olma mücedelesidir” dedi.

TÜRKİYE AKP’DEN KURTULMALIDIR

MHP iktidarında terörün tamamen bitirileceğini  iddia eden Adalar İlçe başkanı Suat Vural, “Biz teröristle oturup mücadele etmeyiz. Gereken cezayı keseriz. Bundan birkaç yıl önce Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli “Siz APO’yla görüşüyorsunuz” dediği zaman “Bunu ispatlayamayan şerefsizdir” demişti. Bir kaç gün sonra kendi ağzıyla bebek katiliyle görüştüklerini itiraf etmişlerdi. Bunların zerre kadar milliyetçilikle alakaları olmadığı gibi milli hiç bir çizgileri de yoktur. Türkiye acilen AKP iktidarından kurtulmalı ve kırmızı çizgileri olan, milli bir iktidarı başa getirmelidir” dedi.

ÖN SEÇİM YAPILMALI

Sözlerinin sonunda vatandaşlarından destek beklediklerini belirten Başkan Suat Vural; “ Biz iktidar olma yolunda büyük bir özveriyle çalışıyoruz ve çalışmaya de devam edeceğiz. Ancak genel merkezimizden de bazı beklentilerimiz var. Bu genel seçimlerde milletvekili adaylarımızı kendi teşkilatımızın içinden, kendi bölgelerini iyi tanıyan, halkımız arasında gerçekten karşılığı olan isimlerden belirlemelidirler. Mümkünse teşkilat mensuplarımızın önüne sandık konulmalıdır. Bunun partimize daha büyük bir ivme kazandıracağını ve iktidar olma yolunda büyük bir handikabı aşacağımızı aşacağımızı düşünüyorum” diyerek sözlerine son verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*