Y&ARGEDER’den Eylül ve Leyla açıklaması

Y&ARGEDER'den Eylül ve Leyla açıklaması

İle paylaş:


Yenilikçi Araştıran ve Geliştiren Eğitimciler Derneği platformu (Y&ARGEDER), Türkiye’yi yasa boğan Eylül ve Leyla cinayetleri için bir açıklama yayınladı.

Y&ARGEDER'den Eylül ve Leyla açıklamasıYenilikçi Araştıran ve Geliştiren Eğitimciler Derneği platformu (Y&ARGEDER), Ankara Polatlı’da kaybolan ve cesedi bulunan minik Eylül Yağlıkara ve Ağrı’nın Bezirhane köyünde öldürülen Leyla Aydemir cinayetleri için bir açıklama yaptı.

 

Açıklama şöyle;

“TÜRKİYE EYLÜL VE LEYLA’NIN ACISINI PAYLAŞIYOR

Yenilikçi Araştıran ve Geliştiren Eğitimciler Derneği platform olarak öncü ve lider olmaya devam ediyor. Y&ARGEDER basın ve yayın başkanı Sema Küsmenoğlu’nun koordinatörlüğünde toplumsal olaylara dikkat çekilecek .81 ilden onlarca öğretmen organize olmuş durumda. Ailelerin acısını bir nebze de olsa paylaşma amacıyla bir proje geliştirildi. Bu konuda konuşan Küsmenoğlu şunları söyledi:

”Geçtiğimiz günlerde milletimizi ciddi derecede üzen Eylül ve Leyla’nın durumları üzerine ailelerine yaslarını paylaşma amaçlı mektup yolluyor… Sen de katılmak ister misin?

Başta Öğretmenler ve Öğrenciler olmak üzere “Eylül” ve “Leyla”nın ailesine acısını paylaşmak amaçlı mektup yazabilecek kişiler, byargeder@gmail.com’a yazdığı mektubun fotoğrafını(el yazısı olanlar için) ya da word halini gönderebilir. Tüm mektuplar toplanıp incelenip, toplu bir şekilde ailelere gönderilecektir. (Psikososyal açıdan destek olmak bizi birbirimize kenetleyecektir).

Mektuplarınızda ailelerin hassasiyetini canlandırmayacak kelimelere dikkat etmeniz önemle rica olunur…

Y&ARGEDER BASIN YAYIN BİRİMİ”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*