Yaşam yanlısı ol

Yaşam yanlısı ol

İle paylaş:


Yaşam yanlısı olKişi yaşamın karşısında olursa yaşamını baltalamış olur. Yaşam bir akistir ve akışa kendini bırakanlar daima kazanan tarafta olur. Kişi yaşam ile bütün olabilmesi yaşamdan yana olmalıdır.

Bu konuda Akif Manaf Hocamızın Yaşam Nedir ve Nasıl Doyasıya Yaşanır? Kitabından alıntı ile yazıma devam ediyorum.

“ Üstad diyor ki; Yaşamı sevmek için yaşamak karşıtı değil, yaşam yanlısı ol! O zaman yaşamın, kuşların şarkı söylediği, ağaçların dans ettiği, çiçeklerin durmadan açtığı, yağmurun kahkaha attığı ve güneşin bereket yağdırdığı bir bahçeye dönüşür.

Yaşam aşkı sayesinde insan ikinci kez doğar. Sıradan insan bir kez, sıradışı insan ise iki kez doğar. İlki bedenin doğuşu, ikincisi ise üstün farkındalığın doğuşudur. İlk doğuş ise insanüstü yapar. İnsanoğlunun tüm eylemleri yaşam aşkını desteklemeli, onu yok etmemelidir, tam tersi her şey yaşam aşkı için feda edilmelidir. Her şey aşkına yönelik bir araç, yaşamın kendisi ise aşka yönelik bir araç olmalıdır.

Aşkın en üstün hali, insanın yaşamsal var olma halidir. Yaşam aşkı bu evrende mevcut olan bir mucizedir. Yaşam aşkı evrenin ötesine giden bir merdivendir. Yaşam aşkını bilen her şeyi bilir.

Yaşam aşkını kaçıran tüm yaşamı kaçırandır. Yaşamın anlamını soranlar, aslında yaşam aşkının ne olduğunu soruyorlar. Yaşam aşkını bilen, Mutlak Aşkı’ ı bilendir. Yaşam aşkı aşığın içsezisi ve iç görüşüdür.

DİLERİM HERKES YAŞAM AŞKINI DOYASIYA YAŞAR. ..

Şirvan Yücel

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*