Yassıada’da bombalar patlıyor

Yassıada'da bombalar patlıyor

İle paylaş:


Yassıada'da bombalar patlıyor Yassıada’da bombalar patlıyor

Yüz Bin Kibrit ‘Türk Filmi’

Süleyman Nebioğlu’nun yönettiği filmde; Müjdat Gezen, İlker Ayrık, Nejat Birecik ile Gülçin Santırcıoğlu’nu başrolleri paylaşıyor.

Adnan Menderes’i Yassıada’dan kurtarmaya kalkan bir delinin maceralarının anlatıldığı filmde Müjdat Gezen, köyün en akıllı delisi Baradan rolüne hayat veriyor. Baradan, 100 bin çöp kibritin eczalarından bomba yapar ve bir denizaltı dehlizinden geçerek bombayı Yassıada’da patlatır. O kargaşada Menderes aynı dehlizden kaçar

“Çocuklar Duymasın” adlı dizide sert ve maço tavırlarıyla öne çıkan Tamer Karadağlı, “Memlekette Demokrasi Var” adlı filmde bir kaymakamı canlandırdı. Süleyman Nebioğlu’nun yönettiği; Müjdat Gezen, İlker Ayrık, Gülçin Santırcıoğlu ve Sümer Tilmaç’ın rol aldığı filmde Adnan Menderes’i Yassıada’dan kurtarmaya kalkan bir delinin maceraları konu ediliyor. 3 Aralık’ta izleyiciyle buluşacak olan filmde Müjdat Gezen “deli” lakaplı Baradan karakterini canlandırıyor. Kurtarma operasyonu için önce 100 bin kibrit çöpü bulmak zorunda olan Baradan, kibritin fosforundan yapacağı bombayı bir denizaltı dehlizinden geçerek Yassıada’da patlatacak. O kargaşada Menderes’in aynı dehlizden kaçacağı filmde Karadağlı’nın rol aldığı sahne çok eğlenceli… Karadağlı, Menderes geçeceği için köye gidip denetleme yapan kaymakamı oynuyor.

Yüz Bin Kibrit
Yönetmen: Süleyman Nebioğlu Türü: Komedi Süresi: 95 dk. Yılı: 2010 imdb notu: 3.8

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*