logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

06 Temmuz 2017

‘Yaz İzci Kampı’ projesiyle 13 yılda 200 bin izci yetiştirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Başkan Kadir Topbaş döneminde başlatılan ‘Yaz İzci Kampı’ projesiyle 13 yılda 200 bin izci yetiştirdi. Kampın 2017 yılı programı kayıtları başladı

 ‘Yaz İzci Kampı’ projesiyle 13 yılda 200 bin izci yetiştirdi.
Çocukluğunda kendisi de izcilik yapan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın ‘Yaz İzci Kampı’ projesi ile 13 yılda 200 bin izci yetiştirildi. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) işbirliğinde düzenlenen ve 10 – 15 yaş arası gençlerin katılabildiği Yaz Kampı için başvuran izci adayları Anadolu ve Avrupa yakasında belirlenen noktalarda toplanarak kampa gönderildi. Yaz İzci Kamplarında her yıl 10 bin izci ve izci adayı eğitim görüyor.

12 EYLÜL’E KADAR DEVAM EDECEK
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen, binlerce izcinin ve izci adayının başvurduğu Yaz İzci Kampı 12 Eylül’e kadar devam edecek. Bu tarihe kadar her hafta Pazartesi günleri yeni grupların kabul edileceği kampa katılanlar eğitici ve öğretici faaliyetlerin yanı sıra eğlenceye de doyacaklar.
BİRİNCİ DÖNEM İZCİLERİ KAMPA UĞURLANDI
Kampın ilk haftasına katılmak için kayıt olan yaklaşık 500 izci sabah saatlerinden itibaren Avrupa yakasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih Saraçhane’deki merkez binası önünde; Anadolu yakasında ise Kadıköy Haydarpaşa’da toplandı. Anne ve babaların da uğurlamaya geldiği izci ve izci adayları daha sonra kendilerine tahsis edilen otobüslerle Ümraniye Kent Ormanı içindeki İBB Yaz İzci Kampı’na ulaştı.
HEM ÖĞRENECEK HEM EĞLENECEKLER
9 hafta boyunca devam edecek olan 2017 Yaz İzci Kampı’nda; izcilik, kişisel gelişim, hafıza teknikleri, okçuluk, telsiz, haberleşme, ilkyardım, trafik, çevre ve orman, itfaiye ve yangın gibi eğitimlerin yanında resim, müzik, tiyatro, yüzme, bisiklet, binicilik, pentatlon, badminton, tırmanma duvarı, hayvan bakımı, ebru, model uçak yapımı, paintball, atıcılık ve oryantring gibi eğlendirici etkinlikler de yer alıyor.

TÜM İHTİYAÇLAR İBB TARAFINDAN KARŞILANIYOR
İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün tarafından gerçekleştirilen kampa her dönem olduğu gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin farklı birimleri bu yıl da destek vererek kampa katılacak izcilerin yemekten sağlığa, barınmadan temizliğe kadar her türlü ihtiyacını karşılıyor. İBB Yaz İzci Kampı’nda ayrıca acil durumlara müdahale edebilmek için daimi olarak ambulans, doktor, sağlık ekibi ve itfaiye gibi müdahale ekipleri 24 saat boyunca aktif olarak görev yapıyor.

KAMPA NASIL KATILABİLİRİM?
İBB Yaz İzci Kampı’na katılmak isteyen gençler www.ibb.istanbul ya da izcilik.ibb.gov.tr adreslerinde bulunan ‘kayıt’ adımlarını takip ederek istedikleri kamp dönemine katılabiliyorlar. Ayrıca 0212 600 87 00 nolu telefon numarasından da detaylı bilgi edinilebilir.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?