Yeni Akit’in matbaasına saldırı

İle paylaş:


yeni_akit_ses

 
Yeni Akit gazetesinin basımının yapıldığı matbaaya ses bombalı saldırı düzenlendi. Yapılan açıklamaya göre atılan 3 ses bombasından 2’si patladı, 1’i ise bomba imha uzmanlarınca etkisiz hale getirildi.

 

Yeni Akit gazetesinin basıldığı Bağcılar’daki matbaa tesislerine ses bombası atıldı.

 

Alınan bilgiye göre, Göztepe Mahallesi Orhangazi Caddesi’ndeki matbaa tesislerinin bahçesine, kimliği henüz belirlenemeyen kişi ya da kişilerce atılan ses bombası büyük bir gürültüyle patladı.
İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek inceleme yaptı.
Bahçede bulunan bir şüpheli paket de fünyeyle patlatıldı.

SALDIRGAN GÜVENLİK KAMERASINDA
Güvenlik kamerası kayıtlarında iki kişinin olay yerinden kaçarken görüldüğü ve soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

‘3 BOMBADAN 2’Sİ PATLADI’
Yeni Akit gazetesinden olaya ilişkin yapılan açıklamada ise son günlerde terörün bitirilmesi için yürütülen çalışmalara yayınlarıyla destek veren gazeteye bombalı saldırı düzenlendiği belirtildi.

Gazetenin basıldığı Bağcılar’daki matbaa tesislerine atılan el yapımı üç bombadan ikisinin patladığı, birinin ise bomba imha ekiplerince etkisiz hale getirildiği kaydedilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Gazetemizin güvenlik görevlilerinin hedef alındığı tahmin ediliyor. Gazetemizin baskı hazırlıklarını yapan yazı işleri ekibi ile Dergah Ofset çalışanları, patlamayla birlikte dışarı çıktı. Polis, bombaları atanları yakalamak için geniş çaplı aramalara başladı.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*