Yerli Ulusal konum belirleme (GPS) sistemi geliyor

Yerli Ulusal konum belirleme (GPS) sistemi geliyor

İle paylaş:


Yerli Ulusal konum belirleme (GPS) sistemi geliyor

Yerli Ulusal konum belirleme (GPS) sistemi geliyor

 

Bakan Elvan, “Bizim buradaki hedefimiz ailelere bir değil iki ev verebilmek. Bunu da sağladığımızı düşünüyorum şuan itibariyle” dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türksat Gölbaşı Yerleşkesini ziyaretinde gazetecilerin sorularını cevapladı.

YERLİ ULUSAL KONUM BELİRLEME (GPS) SİSTEMİ

Türkiye’nin kendi ulusal konum belirleme sistemini (GPS) kuracağını açıklayan Elvan, vatandaşa aktif bilgilendirme sistemi ile ilgili de tarih verdi.

“AKTİF BİLGİLENDİRME SİSTEMİ 6 AY İÇERİSİNDE HİZMETTE”

Bir gazetecinin Bakan Elvan’ın açıkladığı aktif bilgilendirme sistemiyle ilgili detay istemesi üzerine Elvan, “Aktif bilgilendirme sistemiyle ilgili olarak şuanda tüm çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. En geç 6 ay içerisinde biz bunu hizmete sunacağız. Biz tüm vatandaşlarımıza bu hizmeti sunabileceğimiz gibi bazı bilgileri vatandaşın talebi üzerine biz vatandaşlarımıza sunabiliriz. Biz tamamıyla vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hareket edeceğiz. Bu sistem oldukça önemli. Çünkü öyle hadiseler yaşanıyor ki, bir trafik cezası veriliyor kullanıcının haberi olmuyor.  Aradan 3 yıl 5 yıl 10 yıl geçiyor. Faiziyle birlikte önemli bir meblaya ulaşabiliyor. Vergi borçlarında da aynı şekilde. Bu açıdan vatandaşı bilgilendirme açısından oldukça önemli diye düşünüyorum” karşılığını verdi.

ERMENEKLİ MADENCİ AİLELERİNE İKİ EV MÜJDESİ

Elvan, Ermenek’deki madenci ailelerine ev verilmesi ile ilgili  “Bizim buradaki hedefimiz ailelere bir değil iki ev verebilmek. Bunu da sağladığımızı düşünüyorum şuan itibariyle” dedi.

Karaman Ermenek’te yardım kampanyası çerçevesinde her aileye ev verilmesiyle ilgili son gelişmelerin sorulması üzerine Bakan Elvan, şunları kaydetti: “Ermenek’teki faciadan sonra TOBB her bir aileye bir ev verme taahhüdünde bulunmuş idi. Ankara Büyükşehir Belediyemiz, İstanbul Büyükşehir Belediyemiz böyle ilave bir adım atacak. Ankara Büyükşehir Belediyemiz biliyorsunuz 6 ev verme taahhüdünde bulunmuş idi. Bununla ilgili kararı zannedersem aldılar. Yine bir iki ilçe belediyemizinde bu yönde istekleri oldu. Bizim buradaki hedefimiz ailelere bir değil iki ev verebilmek. Bunu da sağladığımızı düşünüyorum şuan itibariyle. Yasal olarak yapılması gereken düzenlemeler var. Önümüzdeki günlerde bu düzenlemeler de yapılacak. Soma’da ki uygulamaların benzeri olacak.”İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*