Yüz ülkeden yaklaşık 125 bine yakın katılımcı 

Yüz ülkeden yaklaşık 125 bine yakın katılımcı 

İle paylaş:


Bu Pazar koşulan 39. İstanbul Maratonu’nda on binlerce kişi, ‘Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz’ sloganıyla yarışırken, Interpress’in medyada yapmış olduğu incelemeye göre, toplam 5 kategoride yapılan koşunun maraton yarışını erkeklerde Kenyalı Abraham Kiprotich, kadınlarda ise Ruth Chepngetich kazandığı belirlendi.

 Yüz ülkeden yaklaşık 125 bine yakın katılımcı 

Maratona Kenyalılar damga vurdu…

 

Bu yıl Maraton, 15K, 10K, Halk Koşusu ve Tekerlekli Sandalye olmak üzere beş ayrı kategoride gerçekleşen organizasyona 100 ülkeden 25 bini çipli yaklaşık 125 bin kişi katılırken, Anadolu yakasından başlayan ve Avrupa yakasında son bulan dünyanın kıtalararası tek maratonunda yine Afrikalı atletlerin ağırlığı olduğu görüldü. 86 elit atletin mücadele ettiği yarışı erkeklerde Kenya asıllı Fransız Abraham Kiprotich, 2 saat 11 dakika 22 saniyelik derecesiyle kazandı. Kadınlarda ise Kenyalı  Ruth Chepngetich 2 saat 22 dakika 36 saniyeyle birinci oldu.

 

Medyaya 8 bine yakın haber yansıdı …

 

1979 yılından bugüne kesintisiz olarak her yıl düzenlenen ve kıtalararası koşulan tek yarış olma özelliğine sahip İstanbul Maratonu ile ilgili medyaya 1 Kasım tarihinden bu yana 8 bine yakın haber yansıdığı belirlendi. Öte yandan koşuya sanat spor siyaset ve iş dünyasından bir çok ünlü isminde katıldığı görüldü.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*