DOLAR 17,9131
EURO 18,2474
ALTIN 1022,946
BIST 2750,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Zafer Çağlayan için karar belli oldu

20.01.2015
A+
A-

Zafer Çağlayan için karar belli oldu

Zafer Çağlayan için karar belli oldu

 

 

TBMM Genel Kurulu’nda bugün  Zafer Çağlayan için karar belli olu.ile ilgili Yüce Divan Oylaması yapıldı.Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ndeki Genel Kurul’da 4 eski bakan ile ilgili yapılacak olan Yüce Divan oylaması öncesi; 3 eski bakan Egemen Bağış, Erdoğan Bayraktar ve Muammer Güler, kürsüye çıkmayarak yerlerinden kısa bir açıklama yaptı.
İçişleri eski Bakanı Muammer Güler, “Soruşturma Komisyonuna verdiğim sözlü ve yazılı savunmama ilave edecek başkaca bir husus bulunmamaktadır. Karar ve takdir yüce heyetinizdedir. Arz ediyor ve saygılar sunuyorum” dedi. Avrupa Birliği eski Bakanı Egemen Bağış da kürsüye çıkmayarak yerinden yaptığı konuşmasında “Hakkımızdaki iftiralarla ilgili olarak gerek Cumhuriyet Başsavcılığı gerek TBMM’nin Soruşturma Komisyonu gerekli kararları vermiştir. Komisyon kararına saygı duyuyorum. Takdir yüce Meclis’indir” ifadelerini kullandı. Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar ise açıklama yapmayarak teşekkür ettiğini belirtti.
Zafer Çağlayan için karar belli oldu 
TBMM Genel Kurulu’nda bugün 4 eski Bakan ile ilgili Yüce Divan Oylaması sonucunda Zafer Çağlayan için karar belli oldu  Yüce Divan’a gönderilmemesi kararı çıktı…
TBMM Genel Kurulu’nda yapılan oylamada 244 kabul 264 red 7 çekimser oyla eski bakan Zafer Çağlayan’ın Yüce Divan’a gönderilmesi reddedildi.
EGEMEN BAĞIŞ’IN YÜCE DİVAN ÖNERGESİ DE REDDEDİLDİ
Avrupa Birliği eski bakanı Egemen Bağış’ın Yüce Divan’a gönderilmesine ilişkin önerge de reddedildi. Dört eski bakanın Yüce Divan gitmesine yönelik önergeye ilişkin TBMM Genel Kurulu’nda Avrupa Birliği eski bakanı Egemen Bağış ile ilgili yapılan gizli oylamada 245 kabul, 255 ret, 7 çekimser, 6 boş, 4 geçersiz oy çıktı. Bu sonuca göre eski bakan Egemen Bağış’ın Yüce Divan’a gönderilmesi önergesi reddedildi.
MUAMMER GÜLER’İN YÜCE DİVAN ÖNERGESİNE RET

 

İçişleri eski Bakanı Muammer Güler’in Yüce Divan’a gönderilmesine ilişkin önerge reddedildi.

Dört eski bakanın Yüce Divan gitmesine yönelik önergeye ilişkin TBMM Genel Kurulu’ndaki gizli oylamada, 241 kabul, 246 ret, 6 çekimser oy çıktı. Bu sonuçla eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in Yüce Divan’a sevk edilmesi talebi reddedilirken, 513 milletvekilinin katıldığı gizli oylamada 6 milletvekili çekimser kaldı, 4 oy boş çıktı, 4 oy da geçersiz sayıldı.

 

ERDOĞAN BAYRAKTAR’IN YÜCE DİVAN ÖNERGESİ DE REDDEDİLDİ

 

Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilmesine ilişkin önerge de reddedildi.

Dört eski bakanın Yüce Divan gitmesine yönelik önergeye ilişkin TBMM Genel Kurulu’ndaki 515 milletvekilinin katıldığı gizli oylamada, 219 kabul, 288 ret, 3 çekimser, 3 boş, 2 geçersiz oyla eski bakan Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilmesi önergesi reddedildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.